Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#25380 Re: Re: Re:

2014-08-20 21:16

#25379: - Re: Re:  

 Tu esti cu imbarligatul, dezinformarea, pacaleala, minciuna, prostia, jignirea, intriga, libidinosenia....s.a.m.d. Pai tu esti in afara tuturor fenomenelor si deviezi, bati campii, urlii si ceri sa-ti traduc eu sau sa citesc eu si pentru tine, care esti un mare habarnist si un nemernic, mai bea un whisky (stiu ca n-ai invata sa bei, asa ca esti  exact precum caracterizarea presedintelui...) si taci din gura  aia infecta si toxica.

TU MARELE IMBARLIGATOR SI MINCINOS N-AI DREPTUL SA DAI SFATURI.

copy-paste este pentru prostia ta cu multa dedicatie, poate inveti si tu sa citesti sau sa incepi sa gandesti:

CREÁNȚĂ ~e f. 1) Drept al creditorului de a cere debitorului executarea unei obligații. 2) Act care certifică acest drept. [G.-D. creanței; Sil. cre-an-] /<fr. créance
Sursa: NODEX (2002) | Adăugată de siveco | Semnalează o greșeală | Permalink

CREÁNȚĂ s.f. Drept pe care îl are creditorul asupra unei sume de bani ce i se datorează; (concr.) titlu, înscris care confirmă acest drept. [Pron. cre-an-. / < fr. créance].
Sursa: DN (1986) | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink

CREÁNȚĂ s.f. act prin care se constată dreptul creditorului de a primi o sumă de bani de la debitor. (< fr. créance)
Sursa: MDN (2000) | Adăugată de raduborza | Semnalează o greșeală | Permalink

Raspunsuri


Musafir

#25381 Re: Re: Re: Re:

2014-08-20 21:29:37

#25380: - Re: Re: Re:  

 Ai un fix. Pastreazati-l. Nu sunt nici Toanta nici Moanta, un singur lucru e cert , o tii pe a ta si atunci cand ti se pun intrebari o iei pe langa subiect. Ti-am mai spus si ti-o repet , nu vrei nimic altceva decat sa pari interesant, dar daca nu te deconspiri o sa ramai un etern anonim si nu o sa ai privilegiul de a primii aplauze. Pacat, le meritai.