Interesul public mai presus de gustul publicului

Quoted post

incoruptibilul

#603 tarfa CNA

2014-04-03 15:32

Am sesizat de multe ori CNA pentru a lua masuri si a a incepe asanarea pietei tv de grave incalcari la demnitatea persoanei si in final chiar pericolul subjugarii statului de drept in favoarea unor interese mafiote promovate de mogulul media Intact. Raspunsul a fost de fiecare data ca nu s-a intrunit numarul de voturi necesare pentru a lua masuri. Este un lucru bine stiut cum se procedeaza de catre CNA cand nu doreste sa ia masuri intr-un anumit caz care ar afecta interesele unor mafioti media. Statul de drept a fost la un pas de a fi nimicit prin promovarea coruptiei si mafiotilor pe platforma a3 fara ca aceasta institutie numita CNA sa ia masuri si sa le readuca in normalitate . Acesta este motivul pentru care caracterizez aceasta petitie ca praf aruncat in ochii oamenilor, in scopul de a se spala imaginea CNA-ului. In momentul in care te insotesti cu mafiotii si tu ca institutie esti asemeni lor iar oamenii te privesc ca atare si nu mai ai nici o credibilitate. Imi este scarba de aceasta institutie care nu a facut nimic atata timp periclitand prin tacerea ei viata si viitorul nostru.

Raspunsuri


Musafir

#616 Re: tarfa CNA

2014-07-31 10:00:04

#603: incoruptibilul - tarfa CNA

Da ai dreptate.

Insa si mai indarjiti sa sustinem aceasta petitie, si principii sanatoase. A o lasa balta inseamna a capitula in fata dusmanului.  Eu o sa continui sa sper pana o sa mor ca vom continua sa ne indreptam, ca trebuie sa luptam pentru drepturile noastre.  Cel mai bine pentru morala este exemplul personal. Spui foarte bine ce spui si cred ca cei demascati, cei care aleg sa nu aiba principii sanatoase sa fie inscrisi pe lista rusinii.