Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Quoted post

Delia

#30587 Daca ai rabdare sa citesti....

2014-01-19 17:34

Poate ar fi bine sa intre un psiholog sau un psihanalist sa citeasca textele...
Ar avea material pentru o teza de doctorat.Romanii si frustrarile lor dupa 25 de ani de capitalism,dupa 50 de ani de comunism,dupa o libertate prost inteleasa si,mai ales,dupa o cura drastica de spalare a creerelor.Prin totala lipsa de cultura-indusa de sistemul de invatamant adoptat dupa modelul euro-american.Adica nu judeca cu propria-ti minte,ci inghite nemestecat ce ti se livreaza.
Atata mizerie,atat de multa ura,atat de putina intelegere a faptelor,nu cred ca am mai vazut.
O tara disonanta si alienata,nu cred ca mai exista.SI TOATE ACESTEA POARTA UN NUME-BASESCU.
Cum se poate ca un individ cu o cultura mediocra,dar cu un IQ superior sa ne dezbine in halul acesta?
Pentru ca au trecut 24 de ani de decadere a institutiei INVATAMANT.care a ajuns la cel mai jos nivel.
Stati linistiti,sunt inginer,nu am nici o legatura cu invatamantul,fac proiectare...
Cu drag,ma rog sa va faceti bine

Raspunsuri

dragos

#30653 -Re: Daca ai rabdare sa citesti....

2014-01-19 17:48:33

#30587: Delia - Daca ai rabdare sa citesti....

-aceasta este realitatea......sunt tot mai putini cei ce au rabdare sa citeasca si sa asculte.....au ascultat de cel care nu a facut pre multa scoala ........dar a ajuns presedinte si ne-a adus la acest nivel.