Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia

Quoted post


Musafir

#22281

2014-01-18 03:23

Am 20 de ani,un an de zile de cand am terminat liceul si ma tot chinui sa imi gasesc de munca,ma zbat din greu pentru a castiga 900 de lei.Din acesti 900 lei trebuie sa traiesc 0 luna de zile in care se includ urmatoarele: taxele studiilor,mancarea,facturile,imbracamintea. Plus daca mai ai si un copil ,ar trebuii sa renunti la tot si toti banii sa ii investesti in el. Cu acesti bani nu poti intretine o familie. Stau si ma intreb peste cativa ani,oare copii nostri ce vor face,ce vor manca si mai ales vor avea locuri de munca? O lipsa totala de respect din partea lui Basescu,nu face nimic pentru tara asta in care traim . El ,nevasta ,nepoata lui,si restul familiei lui ,nu duc lipsa de nimic,traiesc foarte bine din banii nostrii,dar noi si copii oamenilor romani traiesc de pe o zi pe alta.Am ajuns la 20 de ani sa imi fie mila si in acelasi timp sila de oameni ca acestia.Ma rog la Dumnezeu sa ne dea si noua un conducator care sa nu ne mai minta si sa ne pacaleasca ca pe niste fraieri.

Raspunsuri


Musafir

#22309 Re:

2014-01-18 04:10:41

#22281: -

cu asta plange-te la handicapatii astia la antena 3, nu la domn presedinte! ca ei au distrus tara.