Abuzurile din Romania trec oceanul

Quoted post


Musafir

#12266

2014-01-10 15:27

Sunt o persoana care implinesc 83 de ani in 2014.Mi-am trait viata in dictaturi,dupa ce am plans pe peronul Garii de Nord cand Regele a fost alungat miseleste.Cunosc simptomele personajelor politice care dezvolta dictatura .Traian Basescu aplica,de ani buni,metodele conducerii prin dictatura.Regretul meu este,la varsta si experienta mea,ca gaseste oameni care sa aplice metodele.Sunt tineri,care ar trebui sa aspire spre democratizarea tarii si a fiecarui petec de Romania si a fiecarei celule de roman. Regret ca nu avem noi insine intelepciunea de a indrepta situatia,eliminand pe ticalosii care nu ne iubesc tara,se iubesc pe ei si averile lor frauduloase. Urez din inima succes acestei Petitii si tot respectul celor care au initiat-o.

Raspunsuri

zavaidoc

#12284 Re:

2014-01-10 15:31:49

#12266: -

Tot respectul pt. varsta dvs. (va urez multi ani sanatosi in continuare!) dar daca scrieti asemenea ineptii dovediti ca nu ati inteles nimic din ce se intampla in Romania.

Apropos de dictatura, ati uitat cum era pe vremea lui Nastase, cand ziaristii erau batuti in strada? Care e dictatura lui Basescu? Nici macar nu a reusit sa isi impuna vreunul din proiecte, deci vorbim fara sa gandim...