Abuzurile din Romania trec oceanul

Quoted post


Musafir

#4

2014-01-09 16:28

SA TERMINAM ODATA PT TOTDEAUNA CU RAGIMUL CORUPT AL LUI BASESCU

Raspunsuri

DAN

#6293 Re:

2014-01-09 21:36:35

Gadea

#10220 Sa va fie rusineeeeeeeeeeeee!

2014-01-10 11:11:55

#4: -

Tovarasu' Gadea mai mult de 7.5 milioane de romana traiesc mult mai rau acum de cand este mizeria USL la guvernare . Nu au trait nici inainte bine dar acum cu noile taxe si impozite aberanta impuse de aceasta mizerie de alianta ( mai mult PSD ) traiesc mult mai rau . Nu era nevoie sa trimiteti o scrisoare pe care oricum Obama o va utiliza la toaleta . Sunteti penibili si ii pupati in cur pe cei din USL datorita intereselor pe care le are STAPANUL VOSTRU SUPREM , Felix Turnatorul . Chiar , de ce nu editati o scrisoare in care sa precizati sursele financiare ale stapanului vostru ? De unde a avut bani dupa revolutie pentru televiziuni , terenuri , firme , asociatii...etc ? Sau astea nu se pun ? De ce nu faceti o petite sa nu se mai permita guvernului asta mizerabil sa stea la hoteluri de 5 stele , sa isi cumpere masini noi de lux , sa angajeze toate neamurile prin guvern , sa fie angajati in guvern oameni bine pregatiti cu studii de specialitate , nu prezentatoare de stiri si cantarete pe posturi de cosilieri ...etc. Si Basescu este un ordinar , dar nici cu excrocii din USL nu imi este rusine . Mai vorbim dupa ce ( Doamne Fereste ) ajung sa aiba presedinte si sa fie mai puternici in parlament . Ce ii tot pupati atata in CUR pe americani ? Avem ceva de castigat noi , romanii ? A ...suntem in NATO ? SI ? Ce avantaje avem si noi ? In afara ca trebuie sa le oferim sprijin militar , terenuri pentru a fi amplasate arme ..etc ? Ei ce fac ? trimit firme care sa exploateze romania , firme care oferta spagi grase parlamentarilor si guvernantilor . Acum vin in CONTROLLLL ? In ROmaniaaaaa ????? Pentru ce ? Sa stea linistiti la ei acasa si sa ne lase pe noi in pace . Nu avem nevoie de ei si nici de NATO .
La voi , Antena 3 , din 3 in 3 cuvinte ..aaaa..Basescu e de vina ,,,,aaaa, Basescu a facut ..etc . DAR USL asta plin de hoti si excroci , de persoane care au devalizat bugete , de prezentatori de stiri si cantareti care sunt mari politicieni acum , ...ce a facut ? A , a micsorat TVA la paine ...FASSSS.... si cresc taxe , impozite , accize , costuri cu 20 - 200 % ..etc .

P.S. - sa nu uitati de strugurel . Sa nu vi se crape buzele de la atata pupat in dos pe USL si pe Stapanul vostru .


Musafir

#10383 Re:

2014-01-10 11:18:34

#4: -  

 nu regimul basescu, ci dreaptatea lui basescu! politicienii sunt oamenii corupti inca de la inceputul lui iliescu, nu vedeti ce condamnare a dat putin cu usoara pedeapsa lui adrian nastase si ar trebui sa se confiste toate bunurile averilor catre stat, la fel si toti 700 oamenii parlamentari pentru o tara mica si ce va trebuie sa functioneze tara asta 700 parlamentarii plus cate judete avem sa functioneze birourile partidelor pe criza asta???!!!! pune pe poporul sa chinuim tara asta pentru politica astia fara folos......!!!!!! tara asta este o murdara curata ordinara politicienii astia....nu de justitia, ci justitia ar trebui sa dea multa dreptate cat mai severa pana se va schimba tara asta o adevarata democratie, nu stil mafiotiii!!!

fiti drepti

#11129 SA VA FIE RUSINEEEEEEE PRIN CE INCERCATI SA PROMOVATI

2014-01-10 12:29:23

#4: -

Nu-s PDL-ist. N-am votat cu Basescu si nu mananc ciolane politice.

Daca esti interesat, afla ca sunt doctor (si inginer) si am mai multi ani munciti in cercetare in strainatate decat ani de scoala are alegatorul mediu PSD, sau conducatorul mediu PSD (exceptand diplomele la fara frecventa, la privat, sau cumparate).

Mi-am repatriat taxele pe venit de cate ori am avut ocazia -- adica am platit in tara impozitele pe veniturile mele. Sunt mai multi bani decat va castiga vreodata un bugetar onest in viata lui in Romania. N-am avut nici un beneficiu material din partea statului roman, dar sunt roman crescut, educat si format in Romania in mare parte.

E dificil pentru mine sa vad cat de jos a ajuns clasa politica si cat de manipulati sunt oamenii. E dificil sa vad cum clovnii si limbajul obscen conduc tara, cum plagiatorul Ponta si repetentul Antonescu sunt obedienti criminalului tradator Voiculescu si toti arunca in spatele matrozului Basescu orice responsabilitate a guvernarii.

Sunt aproape 2 ani de cand USL guverneaza, si grija lor e doar Basescu si legi favorizatoare de coruptie, pentru puscariabilii politici si nu numai. Grija pentru viitor lipseste, interesul imediat si furtul au prioritate. Uneori mai vad sperante la Antonescu, dar Ponta din tanarul politician de perspectiva a ajuns doar un infantil infatuat si smecher fara cuvant -- e greu sa fii liderul unui cuib de vipere, de interese ilicite, e greu sa fii in cardasie cu puscariabilii din propriul partid si nu numai.

Informatia se citeste din mai multe surse, se analizeaza, se filtreaza si apoi se foloseste. Din pacate Antena 3 are un numar imens de spectatori fideli, manipulati. Voiculescu si-a cumparat influenta si libertatea cu aceasta televiziune. Gadea, Badea, Tudor si ceilalti, sunt platiti bine si joaca pentru patron.

Faptul ca vin des in tara, ca urmaresc evenimentele si ca m-am intors la aceasta lista, arata ca imi pasa de Romania si de romani. Faptul ca imi ajut conationalii si ca vreau sa revin in economia romaniei ma descalifica in ochii tai.

Eu va doresc sa traiti pe masura muncii voastre, atat si nimic mai mult. Si sa fiti suficient de maturi si de informati sa luati decizii si sa suportati consecintele.

Motanul Felix

#17505 Re:

2014-01-11 16:00:15

#4: -

Bai, ce intelegi prin "RAGIMUL CORUPT AL LUI BASESCU". Uiti ca avem un Parlament 70% USL, si un Guvern condus de unul care a copiat la teza? Apropo cretinule (vorba lui badea Mircea) cum dracu' ai reusit sa scrii "RAGIMUL" in loc de regimul? Esti hadicapat?

 


Musafir

#26073 Re:

2014-01-15 10:15:13

#4: -

REGIMUL CORUPT NU E AL LUI BASESCU, EL ESTE AL FIECARUIA CARE A CONDUS DIN 1989 - PREZENT, BASESCU, CHIAR DACA NU O FI NICI EL USA DE BISERICA, MACAR SE LUPTA ASA CUM POATE EL...IMPOTRIVA CURUPTIEI.