Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#12565 Sindicalistul Mihai Diculoiu a fost ales vicepreşedinte la PDL Vâlcea

2013-11-29 17:26

https://adevarul.ro/assets/adevarul.ro/MRImage/2013/11/29/52989d6cc7b855ff5653a1...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://adevarul.ro/locale/ramnicu-valcea/sindicalistul-mihai-diculoiu-fost-ales-vicepresedinte-pdl-valcea-1_52989d20c7b855ff5653a0af/index.html

Mihai Diculoiu, liderul Sindicatului Liber Oltchim, a fost ales astăzi vicepreşedinte al PDL Vâlcea. Acesta spune că înscrierea sa în rândul democrat liberalilor are drept scop exercitarea unei presiuni mai mari asupra guvernului USL pentru salvarea combinatului vâlcean.

Sindicalistul vâlcean susţine că a intrat în PDL în urmă cu puţin timp şi că acest pas nu este unul întâmplător. “Nu e întâmplătoare înscrierea mea în PDL Vâlcea având în vedere colaborarea bună cu Adrian Videanu legată de revigorarea activităţii combinatului chimic Oltchim şi susţinerea acordată domnului Romeo Rădulescu la alegerile din 2010. Mi-am depus candidatura la funcţia de vicepreşedinte în ideea că putem sensibiliza mai mult USL în rezolvarea problemelor la Oltchim. Sunt membru PDL din data de 25 noiembrie”, a declarat Mihai Diculoiu. Mihai Diculoiu consideră că prezenţa sa în structurile de conducere din cadrul PDL Vâlcea nu-i va deranja pe cei aproximativ 1000 de angajaţi ai combinatului Oltchim ale căror interese le reprezintă. „Din punctul meu de vedere cred că nu au altceva de spus decât că este un lucru bun, căutăm prin această modalitate, la nivelul PDL, să reluăm strategia de revigorare a Oltchimului şi atunci îi vom determina pe guvernanţi să găsească înm timp cât mai scurt o soluţie pentru rezolvarea problemelor de la Oltchim”, a mai spus liderul sindical. Printre vicepreşedinţii PDL Vâlcea aleşi astăzi se mai numără un alt lider sindical, este vorba despre Minodor Căpăţânescu, cel care-i reprezintă pe salariaţii Apavil S.A.

Citeste mai mult: adev.ro/mx13g4



Raspunsuri


Musafir

#12574 Re: Sindicalistul Mihai Diculoiu a fost ales vicepreşedinte la PDL Vâlcea

2013-11-29 18:28:13


Musafir

#12614 Re: Sindicalistul Mihai Diculoiu a fost ales vicepreşedinte la PDL Vâlcea

2013-11-29 22:14:12

#12565: - Sindicalistul Mihai Diculoiu a fost ales vicepreşedinte la PDL Vâlcea

iar v a pus o ,iar v am pus o,v a dau clasa si v am spus o ,v a oftica cernevistilor,,,,,,remy