Spune NU eutanasierii cainilor comunitari - PROTECTIA ANIMALELOR

Quoted post

DANA-DAIANA

#1321

2013-09-15 08:51

DACA EUTANASIEM CAINII ATUNCI HAI SA II EUTANASIEM SI PE VIOLATORI SI PE CRIMINALI . DAR NICI ATUNCI NU VOI FI DE ACORD CU OMORAREA CAINILOR , OAMENI DIN TELEVIZIUNE NU MAI INVITATI IN EMISIUNILE VOASTRE ACTORI CARE SA COMPARE IN PUBLIC OMORAREA CAINILOR CU TAIEREA UNEI GAINI PE CARE O MANCAM SI SA FIE DE ACORD CU ACEST LUCRU. PSIHOLOGIC ACEASTA COMPARATIE ESTE FACUTA DOAR DE CEI CARE NU SUNT  OK MINTAL. ACUM CATEVA ZILE M VAZUT ASA CEVA PE UN POST TV. PACAT DE CARIERA ARTISTICA A ACELEI PERSOANE DACA OMUL DIN EA PUTEA FACE ACEASTA COMPARATIE . MA INTREB DACA A VENIT DIN SUFLET SAU A FOST DOAR UN SCENARIU, CA DOAR ESTE ACTRITA?  EU, CATEGORIC SPUN NU EUTANASIERII . PENTRU CE SA II OMORAM? AU FOST BANI IN TOTI ACESTI 23 DE ANI PENTRU REZOLVAREA ACESTEI PROBLEME. CE AU FACUT ,,ALESII ,,NOSTRI PENTRU ACEST LUCRU ? OANENI BUNI S-A INVENTAT STERILIZAREA.

Raspunsuri


Musafir

#1325 Re:

2013-09-15 09:07:04

#1321: DANA-DAIANA -

Nu stiu de unde vine zicala,,nu ai minte nici cat o gaina,,..oare de ce nu este,,nu ai minte nici cat un caine,,..Pentru ca un caine este pe treapta evolutiei cu mult deasupra gainilor pe care le mancam( eu personal sunt aproape vegetariana de ex). Doamna care a vorbit la televizor nu stiu cine este, nu prind posturile romanesti in tara in care sunt (sincer nici nu as mai vrea). Dar  cred ca nu stie care dintre cele doua animale este oare socotit animal de companie, cainele sau gaina?!

Nu eutanasierii cainilor.