Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Quoted post

Cetateanul Turmentat

#1013 Re: Re: No comment

2013-09-06 12:44

#982: - Re: No comment

Daca chiar vrei sa dai un citat, macar fa bine si cauta-l inainte. Ca sa te asiguri ca il postezi corect. Desteptule :).

"Prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul" - Asta e ce cautai cred.

Ce legatura are vegetarianismul cu intelectul redus? Daca tu imi arati articol sau studiu care arata ca vegetarienii sunt mai prosti ca restul lumii(si care sa fie acceptat, nu o balarie scrisa de un obscur) pe bune ca imi retrag cuvintele spuse pana acum :)).

Si eu pot spune ca am salvat mai multi maidanezi(caini si pisici) si am facut toate cele spuse de tine(si le-as mai face oricand ca sa ii apar de oameni ca voi), tu poti spune asta? Tu ai facut vreodata ceva, pentru cineva, care sa nu imiplice un castig propriu? Sau iara vorbiti voi, expertii in animale, care habar nu aveti ce inseamna si ce implica detinerea unuia. Care habar nu aveti de cata afectiune e capabila fiinta aia doar pentru ca o bagi inseamna si ii dai atentie si dragoste.

Toata lumea sare in cur pentru un copil de 4 ani....Dumnezeu sa-l ierte in pace, a fost o intamplare nefericita, si cainii respectivi agresivi probabil ca vor fi eutanasiati...dar restul ce vina au? Cati copii de 4 ani frumosi si adorabili nu au murit la mana semenilor vostrii? De cate ori v-ati rasculat atunci? Unde va era marinimia atunci?

Ii faceti pe altii ipocriti pe-aici, dar cei mai ipocriti sunteti voi insiva, pentru ca daca situatia ar fi implicat o crima facuta de un om, cu totii ati fi tacut, ati fi spus rugaciuni acasa in liniste si cam atat. Rusine sa va fie! Ca stiti sa aveti voce cand acuzatul nu se poate apara, dar cand si ala are voce sunteti o natiune de muti.

Raspunsuri


Musafir

#1019 Re: Re: Re: No comment

2013-09-06 13:01:47

#1013: Cetateanul Turmentat - Re: Re: No comment

Eu nu pretind ca iubesc animalele, asa cum fac altii!

"Toata lumea sare in cur pentru un copil de 4 ani" ??? Nemernicule! Sa fi fost copilul tau, dar ia sa fi fost tu la 4 ani!

Tie nu ti-e clar: poti oricand sa salvezi un caine. Mergi acum si adopta unul macar! Daca toti iubitorii de caini ar adopta un maidanez pe bune (nu doar pe hartie), n-am mai avea problema asta, intelegi?

"restul ce vina au?" Mergi si intreaba-i pe francezi, pe americani ce vina au cainii pe care ii eutanasiaza.

http://adevarul.ro/news/societate/solutiaamericana-problema-cainilor-vagabonzi-1_522968a2c7b855ff564feb0c/index.html

 

 


Musafir

#1022 Re: Re: Re: No comment

2013-09-06 13:06:58

#1013: Cetateanul Turmentat - Re: Re: No comment

NR 1- omul, el asa ca si animal, e OMNIVOR, adicatele mananca de toate... vegetarienii au carente mari care in timp ii afecteaza fizic si intelectual(vegetarienii, nu ipocritii ca voi care sunt vegetarieni pt ca e la moda  )

NR 2-"toata lumea sare in cur pentru un copil de 4 ani...." esti complet dus... , tu chiar aperi fiarele alea, meriti,si sper sa ti se intample si tie, ce a patit baietelul ala

NR 3 - nu ne rasculam din marinimie(?!), dar se pare ca tu nu prea intelegi despre ce e vorba.

deci propun sa te strangi tu si prietenasii tai iubitori de animale sa-i strangeti si sa faceti ce vreti cu ei, nu ma intereseaza daca sunt vii sau nu, doar sa nu-i mai vad pe strada...atat, io ,si nimeni de pe aici, nu cred ca-i vrem morti, doar sa nu mai coabitam cu ei, si singura solutie, pt ca suntem prea saraci , e sa-i eutanasiem

Spor la salvat!

AdiTZA21
Musafir

#1043 Re: Re: Re: No comment

2013-09-06 16:22:26

#1013: Cetateanul Turmentat - Re: Re: No comment

In cazul acesta, DUMNEZEU SA II IERTE PE TOTI UCIGASII DE CAINI.....DUPA CE TOTI CAINII AU FOST UCISI....multuimit (intelegi ce vrei sa citesti: multumit/mult uimit....te-ai prins tu, doar esti destept)? Si putem spune dupa aceea ca EUTANASIEREA CATORVA SUTE DE MII DE MAIDANEZI A FOST UN ACCIDENT......si voi trai impacat cu gandul ca nu copilul meu va fi urmatorul.....TE ROG, NU MAI POSTA.....TE ROG!!!! Ma faci sa urasc oamenii mai mult decat cainii cand citesc ce postezi...