S.O.S. familia!

Quoted post


Musafir

#829

2013-08-21 19:48

Nu doresc o asemenea emisiune pt a distruge ceea ce este curat in aceasta tara.Sa mearga in lumea intreaga cu ea, pe noi sa ne lase asa cum a oranduit bunul Dumnezeu:familia creata din femeie si barbat bazata pe iubire si respect, pt a da nastere la copii.

Raspunsuri

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#832 Re:

2013-08-21 20:00:34

#829: -

De acord cu dumneavoastra!

Dar in discutiile cu cunoscutii, am intalnit mentalitati de genul ''ma oripileaza atat de tare ideea, incat nu vreau sa stiu nimic despre subiect''. O gradina de flori nu poate ramane o gradina frumoasa si ingrijita daca nu te ocupi s-o lucrezi, s-o cureti. Daca tu stii ca ai plantat flori, nu e suficient pt a avea o gradina cu flori. Trebuie sa-ti asumi timp si sa te interesezi cum poti PASTRA acea gradina cu flori.Timp si munca. Altfel, o napadesc balariile si curand pamantul devine infertil.

Le-am spus acestora ca si eu eram indiferenta la subiect mai mult dintr-un soi de auto-protectie care te ajuta sa-ti pastrezi cu incrancenare frumosul in viata (sub orice forma - culoare, liniste, normalitate, echilibru, libertatea candida a unui copil, rugaciunea de multumire, traditia Invierii si-a Craciunului, plimbarea tacuta si datatoare de Lumina la o manastire, o carte buna etc).  Apoi, nefiind prea incantata nici de politicile de pe la noi, nici nu prea m-am informat; mea culpa!

Cand insa, am aflat ce inseamna, cu adevarat, am ales sa fac ceva. Asta a fost alegerea mea personala, si e venita din convingeri pe care acum mi le descopar si pt care-I multumesc Bunului Dumnezeu ca ma ajuta sa vad limpede. Poate nu fac multe, insa daca un singur om ar intelege complexitatea acestui flagel care practic lupta cu omenirea pt a o distruge, pt mine inseamna mult. Iar efortul, in ce ma priveste, este practic inexistent.

 


Musafir

#839 Re:

2013-08-21 20:54:14

#829: -

Dar uite ca Domnul asta de care vorbesti a lasat si gay pe pamant. Si familiile despre care vorbesti, se mai si despart, si nu din cauza homosexualilor. Si daca eu as avea dreptul in Romania sa ma casatoresc cu partenerul meu, IN NICIUN CAZ nu vei fi afectata. Vei fi libera sa intri in relatii cu ce persoana de sex opus doresti si sa faceti cati copii vreti. ASTA NU INTELEGI!




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...