S.O.S. familia!

Quoted post

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#739 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: e: Re:668

2013-08-20 18:33

#729: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: e: Re:668

Desi stiu ca asta urmaresti si asta este ceea ce te-ar incanta teribil, nu te grabi sa crezi in lipsa argumentelor. Exista si vor veni, ai rabdare...

Procesele mentale uneori functioneaza, in functie de anumiti stimuli, dupa o schema, adica: trebuie sa treci in revista, adica sa parcurgi intregul ansamblu, chiar daca ti se pare ca n-ai inteles nimic, pt ca abia la sfarsit se creeaza imaginea intreaga (e ca la un puzzle, doar ca nu tine de imagini, ci de procese de interiorizare, mentale)

Dar, daca tu renunti la o lectura din pripeala de-a gasi intelesuri de la primele cuvinte, fara a lega intelesurile intre toate, este evident ca inca nu esti pregatit pt alte argumente, inafara celor deja expuse in bogatia de comentarii pertinente.

Un intelectual poate fi cel mai periculos om, cu atat mai mult cu cat IQ-ul lui este mai mare (coeficientul de inteligenta este dat de mai multe instante ale inteligentei).

Daca inteligenta nu este dublata de noblete sufleteasca, nu valoreaza nimic. Educatia inseamna multe, iar dupa o varsta iti cam faci singur educatia. Nu mai arunca aiurea cu termeni pe care nu reusesti sa-i conceptualizezi.

Raspunsuri


Musafir

#741 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: e: Re:668

2013-08-20 18:45:46

#739: Dana Captilin - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: e: Re:668

Si asta vine de la o femeie care...ce? Vrea sa submineze drepturile unor oameni pe motiv ca acestia se simt atrasi de persoane de acelasi sex si nu ii place? Hai mai, pe bune. Nu da tu lectii de morala, nu esti in masura. Poti sa ai in spatele tau toate armatele de organizatii pentru biserici si mame. Ai incalcat de mult limitele respectului si conditia principala prin care se doreste evitarea razboaielor,  recunoasterea drepturilor omului, prin petitia ta. Nu incerca sa te minti singura cu:"daca biblia spune asa, am dreptate". Si repet, eu nu am nevoie de proverbe, psalmi sau mai-stiu-eu-ce pentru a fi un om bun. Am deja ceea ce imi trebuie- educatia. Chit ca eu sunt mai acid pe internet, in realitatea cotdiana sunt painea lui Dumnezeu, cum spune vorba. Daca as fi fost suficient de rau si nesimtit, as fi facut o petitie prin care cer ca persoanele divortate sa nu mai aiba dreptul la alte casatorii deoarece contravine... scripturii. Si as fi obtinut cel putin 2000 de semnaturi cu redactarea de rigoare. Dar nu sunt atat de limitat in gandire.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...