Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Dudu

/ #733 Continui ...

2013-01-29 21:55

Diculoiu se lauda sus si tare ca sindicatul lui este cel legitim, ca reprezinta cei mai multi angajati Oltchim, dar a facut ceva in sensul asta? Nu i-am vazut fata de cca 2 luni, tace ca soarecele, ne arata noua fel si fel de declaratii legate de situatia dezastruoasa a combinatului, de parca noi nu am stii in ce ape ne scaldam, nu am stii in ce situatie critica ne aflam; explica-le oamenilor din sectie ce inseamna procedura de insolventa, ca ei sigur nu stiu, pt. ca nu au capabilitatea profesionala necesara, spune-le ce riscuri implica, du-te nene si te ia de piept cu aia de la Minister, fa ceva, ca banii de cotizatie stii sa ii iei lunar! Fac ceva palpabil, nu veni cu declaratii sforaitoare, mai lasa naiba placa aia cu Oltchim Arpechim in sistem integrat, ca ne-am convins de asta. Iar asta e valabil si pt Cernev, omul-interviu, ca a da interviuri o face cu o mare abnegatie!

Probabil maine (30 ian) se vor plati avansurile lunii decembrie, iar liderii de sindicat(e) se vor bate cu pumnii in piept ce realizari au obtinut ei, de parca ne-ar fi adus cu banii la zi! Asteptati apoi inca 1 luna in liniste, pana se vor lua (asta dupa ce apar zeci de zvonuri cu fel si fel de date calendaristice) urmatorii bani; macar zvonacii astia sa mai ia si ei o pauza, ca prea ne testeaza limitele rabdarii.

Liderii de sindicat apar (pe rand, sa nu se muste) la posturile locale (niste sugative, niste hiene, care, cand a fost bine pt ele, traind din reclama si publicitatea platita de Oltchim, au tacut complice la magariile facute de unii altii; acum, cand s-a imputit treaba, au inceput sa latre jeguri ca alde popescu silviu, unul tacutu, cica samd.

Duceti-va frate (si acum ma refer la lideri) la Bucuresti, la posturile tv centrale si puneti pe tapet problema Oltchim, ce tot o lalaiti la etalon, valcea 1, vtv?