Cerem CCR transmiterea la TV a Sedintei din data de 21.08.2012

Valentin Teodorescu

/ #108 Patronul MARELUI JAF - ION ILIESCU

2012-08-20 12:57

In martie 1990 Ion Iliescu a adunat la o masa 12 (douasprezece persoane). El s-a asezat in mijlocul lor considerandu-se Iisus Christos. Si a grait astfel: cei sase din stanga mea vor forma partide de stanga iar ceilalti sase din dreapta mea vor forma partide de dreapta. Eu, Ion Iliescu voi conduce politic Romania si va voi ajuta sa puneti mana pe economia tarii!!! Cine se afla in stanga patronului MARELUI JAF? Petre Roman, Barladeanu si patru "necunoscuti". Cine se afla in dreapta patronului Marelui Jaf? Reprezentanti ai partidelor de "opozitie". Pe patru dintre ei nu ii cunosc dar ceilalti doi au fost Dinu Patriciu si Calin Popescu Tariceanu.Cine sunt cei mai bogati oameni din Romania??? Nu securistii si comunistii apropiati lui Ion Iliescu? Petre Roman atunci cand a fost prim minstru a afirmat ca industria lui Ceausescu este o masa de fier vechi!!! Ce s-a intamplat cu fabricile si uzinele patriei? Au fost taiate la fier vechi. Chiar daca Romania era bombardata de NATO nu erau rase de pe fata pamantului fabricile lui Ceausescu asa cum au facut astia!!!