Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic


Musafir

/ #467

2012-06-21 18:51

Din pacate urmarim cu mare ingrijorare, de aici din SUA, ce se intampla in Romania dupa puciul din mai. Am plecat in 2005 scarbit de influenta politicului la orice nivel. Am lucrat 12 ani la RAR, unde am fost coordonator de zona, functie obtinuta pe merit, nu pe bani sau ca membru de partid, actualmente sunt Assistant Safety Testing Manager la OMNI Test Lab. Inc. Portland, OR. Ma uit cu groaza cum toate pozitiile de top din aceasta institutie sunt detinute de oameni fara nicio pregatire tehnica in acest domeniu, pusi pe capatuiala, multi dintre ei cu dosare penale sau sentinte definitive cu sau fara executare, etc. RAR-ul, ca si mediul academic, sau alte domenii de activitate reflecta cel mai bine modul cum aceste nulitati, in majoritate persoane inregimentate politic incearca sa se infiltreze peste tot, o adevarata caracatita. Va felicit pentru initiativa dvs. si va sustin in incercarea de a scapa tara de personaje publice ca Ponta, Nastase, si altii care in opinia mea fac rusine Romaniei.
Cu stima,
Ciprian Vladislav