Parintii si profesorii nu vor clasa pregatitoare in scoli

loredana

/ #199

2012-02-08 18:39

nu stiu daca o sa rezolvam ceva prin aceste comentarii...cert e ca un an o sa fie ca un test inclusiv pt invatatori,o sa-i zapaceasca pe bietii copii ,dupa care sunt convinsa ca o sa-si dea seama ca nu rezolva nimik cu aceasta clasa pregatitoare.nici copii nici cadrele didactice nu sunt pregatite pt asta...insa ne trebuie probabil un an ca sa-si dea seama cel care a dat aceasta lege ca de fapt nu ajuta la nimik.pacat....pacat ca se face test pe acesti copii care inca nu stiu bine cum ii cheama.as vrea sa-l vad pe acel invatator stand pe jos pe langa copii,sa invete jucanduse.nu as crede......dar cum am mai spus trebuie sa ne conformam dupa cum s-a visat unu noaptea si sa chinuim bietii copii,probabil ca si el a facut clasa pregatitoare si l-a ajutat la ceva,de aia i-a si venit ideea cu aceasta lege.sa-i fie rusine.eu nu sunt de acord dar nu cred ca conteaza parerea parintilor.o sa vedem ce o sa fie de la anu,pt ca sunt convinsa ca o sa ajunga la concluzia ca totusi nu avem nevoie de aceasta grupa pregatitoare dar prea tarziu.suntem o tara de inteligenti ,nu?