Cerem impozitarea Bisericii Ortodoxe implicată activ în politică


Musafir

/ #602

2016-11-09 15:06

Am semnat această petiție deoarece marea majoritate a reprezentanților Mitropoliei (Moldovei) Moscovei din republica Moldova au depășit total limita bunului simț privind spiritualitatea noastră creștin - ortodoxă strămoșească și sunt implicați în modul cel mai direct în politicul din Moldova mai exact în toate campaniile din anii 90 până în prezent cu nerușinare și ce este mai trist ei discreditează și distrug ortodocsizmul și consider că ar fi corect să fie impozitat și verificat venitul care se duce la PF KIRIL, la Moscova și nu pentru întărirea credinței noastre ortodoxe dintre Nistru și Prut prin înființarea de școli duminicale, tipărirea de vieți ale Sfinților cu Acatiste și ateliere de picturi bisericești de pe lângă eparhii și biblioteci cu cărți creștin - ortodoxe pentru toți mirenii cât și studenții Seminarelor și Facultății de Teologie Ortodoxă din Moldova! Mă rog să mă iertați, cu Doamne Ajută!



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...