Pedepsirea celor 3 care au maltratat un catel cu un topor ruginit

Cristina

/ #5542 Re: foarte revoltata si eu

2016-08-08 06:47

#1: -  

 Am mers in vizita impreuna cu fiica mea la niste rude,iar la un momendat fiica mea care are 2 ani a luat o matura si se juca maturand la poarta. Eu langa ea de teama sa nu mearga in fata vreunei masini. Imediat a scapat cainele vecinului si s a infipt sa muste pe fiica mea. Atunci am apukato de mana si am ridicato in sus. Cainele din nou sa sara spre ea. Si i am dat cu matura in gura si intrun final l a prins vecinul si l a inchis. Parca era turbat cainele. I am spus vecinului care era stapanul cainelui, sa si tine cainele legat bine ca daca se mai repeta  si se sfarseste cu un tragic eveniment pt mine il omor pe loc pe acel caine. Si el s a revoltat foarte tare ca am indraznit sa i spun ca l omor pe caine. Apoi intervenind o ruda de a mea i a spus daca se intampla sa muste copilul ? Si au rasp ca daca se intampla sa muste , nu era nicio problema pt ca acel caine avea carnet de sanatate si era vaccinat ..bla bla bla. Si atunci mai rau ne am revoltat. In fine. Ideea este ca toti semnati petitii de arestare pt oameni ca au omorat cainii. Daca copilul tau pateste ceva omori si un om daca e de vina...daramite un caine. Asa ca in spatele acestestor evenimente stau alte evenimente mai tragice. Nu semnati petitia asta tampita. Sunt foarte multi care au caini doar de dragul de a l vedea cat e de rau. Nu vb de cate un catelus d asta dragut si simpatic. Vb de cainii astia turbati si psihopati ca si stapanii lor care daca vad ca e vina lor tot tari in gura sunt ei.