Ion roman psihologic!


Musafir

/ #100 Re: Re: Re: Re: nu pot sa cred :)

2016-07-05 10:48

#85: anonim - Re: Re: Re: nu pot sa cred :) 

 Deci ceea ce spui tu e ca nu ar trebui sa avem incredere in profesori ci sa studiem individual. Din ce surse? Daca intr-un cadru didactic specializat nu te poti increde, atunci in cine? Cei mai in masura sa dezbata acest caz sunt cei direct implicati. Nu cred ca ar trebui ca Cotoc cei care se implica in astfel de discutii doar din satisfactia de a dovedii cuiva in contrariu sa fie luati in seama. 

Cu totii avem drepturi dar si responsabilitati. Suntem constienti de acest fapt. Dar asa cum pretindeti de la noi sa ne asumam responsabilitatea greselilor noastre si ar trebui sa incetati sa ne criticati. Caci ultimul lucru de care avem nevoie sunt niste papagali care se plictisesc acasa si se decid sa isi dea cu parerea desi nu sunt intrebati.

Cei ce sunt "ofensati" de aceasta petitie sa o ignore si gata. Daca cei de profil real au facut o petitie ca romanul Morometii sa fie acceptat ca roman interbelic desi este clar ca lumina zilei ca este postbelic(primul volum 1955, al doilea volum 1967) atunci si noi avem dreptul sa cerem acceptarea si trecerea in barem a romanului Ion ca varianta pentru roman psihologic