Spune NU preturilor practicate de FANY!

MihaElla

/ #137 Re:

2011-11-07 14:43

#1: -

Fany are preturi mult prea mari !

macar daca ofereau o calitate mai buna a transportului, aici ma refer la frecventa curselor... unele fiind abia din ora in ora, ce sa mai zic de week-end  , daca unul din autobuze se defecteaza trebuie sa astepti sa vina urmatorul care poate fi peste jumate de ora sau chiar o ora... eu nu circul foarte des dar mi s-a intamplat sa intarziu din aceasta cauza. Uneori ajung mai repede decat ora la care Fany trebuie sa vina dar acesta a plecat deja = nu se tin de program. Imi este mai rentabil sa merg la ocazie (pretul fiind acelasi) merg mai repede si mai des nu stau in statie 30-40 min sa astept pe Fany.

O alta problema pe care o vad eu este ca Fany Cetatea Fetei nu opreste in Floresti pe portiunea de drum pe care circula, in felul acesta ar circula mai des si s ar reuce asteptarea.

Statiile Fany odata ajuns in Cluj sunt putine si nu te duc nicaieri, oriunde ai vrea sa mergi pe langa 4+4 lei adica 8 mai ai nevoie si de cel putin 3,5 lei pt bilet de Ratuc, sau pe landa abonament de Fany care este extrem de scump mai ai nevoie si de abonament Ratuc.

Ideal ar fi prelungirea liniilor de autobuz Ratuc de la Polus pana in Floresti sau creare de linii noi, asta ar aduce preturi scazute, intervale mici de timp pt asteptat in statii, statii mai multe poate si rute mai multe cum ar fi spre Tauti zona poligon si ai putea sa ti faci simplu abonament la Ratuc pe 1 sau 2 linii daca ai nevoie, chiar si pe toate liniile si ai iesii mai ieftin!
FANY TREBUIE SA PLECE !