Examen National


Musafir

/ #3475 Re:

2016-06-29 19:36

Nu vreau să pară că eu țin cu mine sau cu cei care au scris 8 în loc de 3, dar voi ăștia care ne faceți incompetenți si incapabili, prosti, etc, pe noi, cei care am scris 8, va faceți pe voi să păreți așa. 0-ul acela era logic să fie acolo, caci acela era un REPER CARTEZIAN, iar reperele carteziane, cum știm de la funcții au punctul O(0;0), deci acea cifra nu avea nici o legătură cu notele/elevii. Acum vine faza că da, era logic ca notele sunt de la 1-10 si nu de la 1-8, iar eu am citit acest lucru, dar apoi am văzut caseta aia unde scria -numarul elevilor. Acel lucru m-a indus pe mine (cel puțin) în eroare. Știu că voi , cei care ați scris corect nu o să fiți de acord cu mine, căci înteleg că noi "proștii" o să vă putem "întrece" daca ni se punctează acel 8, dar vreau să știți că dacă ați fi așa de inteligenți precum credeți că sunteți nu v-ar fi atât de frică din cauza a unor amarate de 5 sutimi. Exercițiul 6 de la subiectul I știu de la mama mea -care e profesoara- că e pentru proștii care nu știu decat noțiunile de bază si trebuie să treacă examenul, de fapt, tot subiectul I e pentru aceea, dar în același timp este o "piedica" pentru cei deștepți care trec prin el în viteză. Eu stiu ca m-am verificat de multe ori, iar faptul că era acea căsuța acolo mi-a pus bete in roate, dar dacă aceasta petitie nu va fi luată în considerare -oricum nu cred că va fi- nu cred că acele 5 sutimi o să mă dezavantajele foarte mult. Acum sper ca m-am făcut înțeleasă si ca nu voi primi doar înjurături de la cei mai "inteligenți" decât mine, căci au știut un exercițiu de prosti pe care pe mine m-a încurcat, căci am pus prea multă logica si prea multe posibilități în el.