Examen National


Musafir

/ #3019 Re: :)

2016-06-29 17:31

#2828: Semnat, eleva care s-a saturat de cersetori. - :) 

 Stimata eleva "perfecta", inainte ca tu, un copil minor, sa te apuci sa critici adultii, care au trecut prin multe si in special au trecut prin viata, au semnalat acest incident da-mi voie sa iti spun ceva: fiica mea a dat examenul acesta odata cu voi, este o eleva de nota 10 la toate materiile care nu a luat nici o ora de meditatie in viata ei la nici una din materii. Eu, in afara de sedintele cu parintii nu am fost niciodata la scoala, deci faza cu pupatul undeva nu intra in discutie. In concluzie as dori sa iti atrag atentia asupra unui lucru: atunci cand vei creste si vei avea de intocmit anumite documente, sau de rezolvat orice situatie placuta sau nu, orice lucru pus in plus, intentionat sau nu, poate sa iti aduca mari probleme. Si din pacate sa sti ca nu vei avea clementa daca vi cu explicatia "trebuia sa va dati seama ce am vrut sa spun sau sa fac" . Asa cum acei indivi obositi probabil sau epuizati, ca sa nu folosim cuvinte grele la adresa lor, au intocmit aceste fise de examen, faptul ca au pus un indiciu gresit pe acestea nu au decat sa si-l asume. In concluzie, draga domnisoara in primul rand este foarte urat din partea ta sa arunci cu noroi in colegii tai de generatie doar poate pentru ca tu ai avut un moment de "inspiratie" si sa critici parintii , unii dintre ei poate cu 2-3 universitati absolvite si care cunosc aceste "cadre didactice" foarte bine si stiu exact cat de cababili sunt unii dintre cei care intocmesc subiecte. Da-mi voie sa iti dau un sfat: traieste-ti copilaria, iubeste pe copii din preajma ta, nu te crede asa superioara celorlalti si respecta-i pe toti, indiferent ca sunt de 10 sau de 5. Dumnezeu sa cerceteze sufletele voastre, ale tuturor copiilor din tara asta si sa va faca sa va iubiti unii pe ceilalti ca prin voi lumea sa fie mai buna si iti garantez ca nu va mai fi nevoie de petitii. Dumnezeu sa va binecuvinteze pe totii copii indiferent de nota la matematica.