Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #46878 DIALOG NAUCITOR. CINE A ADUS CLANUL SPIRU IN OLTCHIM SI ... ATITUDINEA LUI PONTA?

2016-05-11 14:49

www.facebook.com/groups/358649787666012/

Valentin Emilian Francu Am facut ,impreuna cu Vladoiu, LEGEA Oltchim care a transformat datoriile combinatului in actiuni la FP si astfel polonezii nu au putut sa ajunga majoritari si sa inchida combinatul in 2007 (erau concurenti ) Atunci l-am putut salva si ni s-a multumit...VAD CA S-A UITAT ACEL MOMENT CAND 2 PARLAMENTARI (singurii !!!)S-AU CHINUIT SA CONVINGA GUVERNUL SI PARLAMENTUL de dreptatea cererii Oltchim ! .In 2012 am scos de la Tv Realitatea un clip defaimator, mergand la CNA si reclamandu-i pe polonezi la SRI...In 2013 ,am fost singur sau in delegatii, de zeci de ori, la Min Economiei pt a gasi solutii . Ponta s-a opus sa se acorde un credit bancar de 20 mil euro care poate dadea combinatului sansa de redresare....NU EU AM SCHIMBAT CONDUCEREA !....Eu macar am facut tot ce depindea de mine...Acum am iesit din politica asa ca nu vad de ce va inversunati impotriva mea....Eu am fost mereu alaturi de Oltchim De aceea am intrat si in ACEST GRUP Regret ca nu am putut mai mult.

Oltchim Trecut Prezent Viitor Despre ce lege vorbim cand spuneti ca " Am facut ,impreuna cu Vladoiu, LEGEA Oltchim care a transformat datoriile combinatului in actiuni la FP"?
Imi pare rau sa va spun ca sunteti depasit, chiar anacronic.
In 2008, guvernul despre care spuneti, guvern liberal - condus de Calin Popescu Tariceanu a abrogat legea la care faceti referire (banuiesc ca este vorba despre legea 30 / 2007) si astfel a fost anulata conversia datoriilor avute de Oltchim catre AVAS in actiuni. S-a petrcut ceea ce a vrut PCC - din actiionar de 1,2% a devenit actionar de 12%.


Valentin Emilian Francu Da,a fost valabila 2 ani si a amanat dezastrul.Am incercat sa ajut ...Ceilalti parlamentari sau Primar/CJ nu au facut nimic. Eu am facut ce trebuia....un an am alergat pe la guvern si apoi la colegii din parlament...Inchid discutia pt ca ajung sa fiu facut responsabil pt sit de acum a Oltchim ,tocmai eu.Sunteti inversunat contra PNL in loc sa vedeti ce a facut omul Francu ....Familia Ciobescu nu era inscrisa la municipiu in PNL..Au fost doar sustinuti de Cristi Buican...Eu nu mai eram demult lider PNLLegat de ajutorul dat OLTCHIM...au fost probabil inerese straine M-a mirat insa atitudinea lui Ponta care nu a vrut tot timpul sa accepte ajutorul de 20 mil euro care dadea o sansa de continuare a activitatii combinatului....Va doresc succes