PRETUL GICACALORIEI, IN CRAIOVA, MAXIM 150 RON


Musafir

/ #6 ptr k, revin

2011-10-15 20:27

ia comenteaza urmatorul comunicat


Primarul Craiovei Antonie Solomon a avut in sambata dimineata o intalnire cu mai multi factori responsabili in vederea gasirii de solutii pentru recuperarea datoriilor de la populatie, datorii acumulate ca urmare a neplatii cheltuielilor de intretinere.

Referitor la aceasta situatie primarul Antonie Solomon a declarat:

"Este vorba de datorii de aproape 700 miliarde de lei, pentru cele 50 de puncte termice, bani care trebuie recuperati de la populatie. Fac un apel la craioveni, sa-si achite restantele la plata, pentru a reusi sa furnizam in bune conditii apa calda si agent termic, in perioada urmatoare. Dimineata am avut o sedinta cu directorul de la CET Craiova, cu directorul Regiei de Termoficare si cu directorul economic din primarie, pentru a gasi solutii de deblocare a acestei situatii. De asemenea, am cerut si Serviciului Coordonare asociatii de proprietari sa se implice direct in recuperarea datoriilor de la cetateni si sa verifice activitatea presedintilor de asociatii. Am luat legatura cu reprezentantii Ministerului Administratiei si Internelor si am asigurari ca vom primi sprijin financiar in zilele urmatoare.”

nimic de hotia regiei de termoficare si despre cel nmai mare pret al gigacaloriei din tara.