Sustineti Legea darii in plata a imobilului ipotecat "DAI CASA BANCII SI SCAPI DE DATORII "


Musafir

/ #621

2016-03-07 08:07

Sunt foarte suparata, cum poate o alta banca sa execute garantia imobiliara a altei banci, unde eu debitor am ratele la zi, ba chiar mai mult, banca care m-a executat pentru un credit de nevoi personale fara ipoteca, nu avea absolut nimic de castigat din vanzarea imobilului. Cum se poate sa fim abuzati de banci in asemenea hal? Ceva de genul, "nu obtin nimic, dar totusi iti iau casa pentru ca pot". Nici ipoteca nu s-a acoperit integral, iar banca care m-a executat silit pt un credit de nevoi personale, ma executa silit in continuare cu poprire pe salariu. Am pierdut imobilul in care locuiam si am aceiasi bani dat. Cum e posibil  asa ceva dupa 8 ani de plata a ratelor? Pe langa imobilul vandut la un pret derizoriu, la nici jumatate din pretul de cumparare, am pierdut  si cca 25.000 EURO avans constituit din forte proprii la cumparare, pe mine cine ma va despagubi pentru aceasta pierdere? Va rog din suflet sa ne ajutati, sunteti singura noastra speranta si pentru cei deja executati silit si abuzati si care inca ne aflam in executare silita pentru restul de plata. Va multumesc.