Sustineti Legea darii in plata a imobilului ipotecat "DAI CASA BANCII SI SCAPI DE DATORII "


Musafir

/ #606

2016-02-23 09:08

Trebuia sa se faca ceva in aceasta privinta pentru ca practic unii oameni sunt disperati. Ar trebui sa mergeti intr-un sediu BCR cu anumite probleme (gen. nu mai am serviciu, s-a diminuat venitul) sa vedeti cum sunteti tratat. Am facut doua cereri catre BCR pe motiv ca mi s-a diminuat venitul si nu mai pot plati ratele, le-am depus la registratura si nici in ziua de astazi n-am primit un raspuns (au trecut doi ani). Stiti ce mi s-a raspuns cand am intrebat de ele?Citez: ''ca banca nu este obligata sa va dea un raspuns si cand ati facut imprumutul trebuia sa va ganditi, odata ce ati acceptat acum trebuie sa platiti''! Mentionez ca am luat un credit ipotecar in 2003 de 11.000E si in momentul de fata mai am de dat bancii 9.000E pana in anul 2023. Sunt mai rau decat CAMATARII! Sustineti "'Legea darii in plata"', luati-va ipoteca si splati-va pe cap cu ea, pentru ca sunt convinsa ca majoritatea oamenilor daca ar fi stiut cum vor sta treburile nu ar mai fi facut nici un credit cu ipoteca, eu cu siguranta nu. Va multumesc!