Cerem pedepsirea criminalului Mircea Stoica din Mosneni jud. CT !

Anonim

/ #655 Re: Povestea reala...

2016-02-09 01:12

#16: - - Povestea reala... 

 Am crescut 2 pitbulli si in primul rand cu toate ca sunt recunoscuti ca fiind o rasa de caini agresivi comportamentul lor depinde de stapan de felul in care sunt crescuti. Daca stapanul il va invata sa fie agresiv acesta va fi agresiv. Si sunt multi cei care isi iau pitbull doar de dragul de a fi "smecheri " si nu au nici cel mai mic habar de ceea ce inseamna a creste un caine si de a te ocupa de cresterea lui. Si de aici rezulta aceste intamplari nefericite din pacate unde nu este vina animalul ci a omului care este mai animal decat animalul

Cat despre povestea reala mi se pare cea mai penibila scuza pentru a omori acel caine. In primul rand stapanul e vinovat daca e asa si trebuia tras la raspundere. In al 2-lea rand acel psihopat ca un om normal nu e..cum spunea cineva mai devreme daca era atat de agresiv nu l-ar fi atacat si pe el si sa fim seriosi nu cred ca ar fi avut curajul sa faca ce-a facut in cazul ala. De unde rezulta ca omul e un dereglat mintal care pe langa faptul ca a facut ce-a facut a filmat si a pus si copilul sa contribuie la fapta lui ceea ce e cu adevarat de groaza. E clar ca a fost un act de placere si nu de necesitate. Necesitatea inseamna daca l-ai prins sa anunti autoritatile nu sa-l omori si sa filmezi ca act de mandrie.                                                                           Acest om este un adevarat pericol pentru societate si din pacate asa isi educa si copilul ceea ce inseamna ca nici drepturile parintesti si nici libertatea nu ar trebui sa le aiba. Si din pacate nu e singurul sunt foarte multi..

Sper sa se faca dreptate si nu doar in cazul asta ci in multe altele dar asta ar insemna sa se ia masuri serioase in ceea ce priveste permiterea de a creste un animal. Nu la orice deplasat mintal care isi ia caine sa fie "smecher " nu la cei care isi iau caini care mor in batai de caini si multe altele. Si dupa ce cainele nu invata altceva decat agresivitate si se intampla ceva omoram cainele ca "era necesar "

Din pacate oamenii sunt adevaratele animale..