România-Anglia împreună pentru copiii DIANA și ANDY Barbu Racolta

Florin Barbu
Autorul acestei petitii

/ #84 Toate Familiile care sunt în situația mea,Uniți-vă

2016-01-18 01:12

În primul rînd vă Mulțumesc tuturor pentru ajutor.Vă rog să mă susțineți,vă rog să traduceți această petiție în cit mai multe limbi și să o dați tuturor.Am gresit și cer iertare tuturor celor care le-am greșit.Am păcatele mele dar am să fac orice să iau copii mei inapoi.Nu vreau să mă învingă sistemul,vreau ca copiii mei să fie mîndri de mine.Ca orice tată doresc tot ce e mai bun pentru copii și familia mea.Cînd am spus că voi face greva foamei că voi face public acest caz și voi cere ajutor de la ziare și televiziuni nu am glumit.Ce ați face voi dacă într-o dimimineată o să fiți în situația mea?Copii mei m-au rugat în lacrimi:tati nu mă lăsa.Am jurat voi lupta pentru familia mea pînă în ultima clipă a vieți mele zile,luni,ani am să fac orice.În fiecare zi aștept acel ajutor,aceea idee, acel avocat,acea minune care să îmi redea copii înapoi.Dar cum deasupra tuturor e bunul Dumnezeu și nu putem face nimic fără ajutorul lui,astăzi sper intru iar în Sfîntul Munte Athos să cer ajutor,îndurare și putere pentru ce doresc să fac,pentru că nimic nu pot face fără ajutorul bunului Dumnezeu. I LOVE MY FAMILY