Pentru renașterea ICR - Reactualizare 2020

marius m

/ #173 Demisiaaaaaaa!!!

2015-11-15 15:30

Colaborez cu aceasta institutie de paste 10 in conditii extraordinare...dar de cand a venit noua conducere,lucrurile au luat o razna. Respectul pt artist a disparut, umilinta de care credeam ca am scapat, a aparut odata cu acesti comunisti. Incompetenta, nepotismele, vechile obiceiuri de a trata de sus pe toata lumea au reaparut in aceasta institutie unde, at trebui sa se umble cu manusi fine pentru ca lucram cu artisti. 

Pe scurt: am semnat un contract cu ei in care trebuiau sa mi plateasca transport,cazare si onorarii. M am trezit la Viena in fata hotelului si ei nu virase banii pt ca tanti Nuti,nepoata nepotului din parte cumnatului Ionel, care din intamplare e contabila, a uitat sa precizeze bancii ca trebuie facuta plata urgenta. Ma rog...am platit eu din banii mei. Acum suntem la mai bine de doua luni si nu mi au facut plata onorariilor pt toata trupa. Culme e ca , dupa nenumarate minciuni, precum au virat banii, acum nu mai raspund nici la tel sau mailuri. Ma rog de ei sa mi trimita contractele ( pt ca trebuiau semnate de toata gasca)si nici asta nu o fac. Acum ma judec cu ei pt a mi recupera banii. Atat timp cat acesti incompetenti vor fi in aceasta institutie extrem de importanta pt imaginea romaniei, n am sa mai colaborez cu ei. Am refuzat deja doua oferte care ar fi trebuit sa fie finantate de astia de la ICR

Domnule presedinte, va rog sa faceti ceva cu acesti incompetenti care instaureaza "colectivul" in fiecare dintre artistii acestei tari. 

Cu respect, Marius Mihalache