MAGISTRATII TREBUIE SA RASPUNDA PENTRU ERORILE JUDICIARE


Musafir

/ #2228

2015-11-05 16:38

Am simtit pe pielea mea cata coruptie exista in justitia romaneasca.La Judecatoria Alba Iulia am avut si am procese pe rol a caror obiect este fond funciar si toate le-am pierdut din cauza judecatorilor corupti . Toate dosarele in care Primaria com. Vintu de Jos are calitatea de parat sant distribuite unor anume judecatori care resping toate actiunile reclamantilor inpotriva Primariei com. Vintu de Jos.Din anul 1994 i-mi caut dreptul meu dar degeaba .Am inbatranit pe coridoarele judecatoriei Alba Iulia si m-am inbolnavit si nu ma mai pot lupta cu coruptia din acest sistem .Primaria com. Vintu de Jos -comisia loc, de fond funciar -in asociere cu Comisia jud. Alba de fond funciar si cu judecatorii de la judecatoria Alba Iulia m-au inbolnavit si nu ma pot inpaca cu gandul ca nu exista dreptate in aceasta tara si ca cei care sant platiti de stat sa respecte legea se asociaza si i-si bat joc de noi. ma gandesc de multe ori pt. ce mi-am riscat viata la Revolutie eu si sotul meu si pt. ce am aparat primaria Vintu de jos de cei care la Revolutie au vrut sa ii dea foc ? La Revolutie inainte de a fugii Ceausescu eu inpreuna cu sotul meu si inca 9 persoane am fortat usa primariei si am luat cartile lui Ceausescu si le-am dat foc -gest care daca nu reusa Revolutia am fi fost toti 11 inpuscati -si pt. ce ? Acum i-mi pare rau si cred ca multora care azi ne confruntam cu coruptia din tara aceasta de ce am facut atunci la revolutie .Doresc dar nu mai sper ca se va putea face ceva pt. ca sant prea multi coruptii .D-ne ajuta .