SPUNE DA IMPOZITARII TUTUROR VENITURILOR BISERICII ORTODOXE!


Musafir

/ #290

2015-11-03 23:11

M-am saturat de singurul fericit din tara asta! Stiu din sursa sigura ca a comandat un ww si cand a fost livrata masina care a costat 40000euro, a refuzat sa se urce in ea pt ca era alba. 40000 de euro! Am fost copilul bisericii, am cantat in strana unei biserici pana la 15 ani! Dar eu nu am fost invatata ca un preot vine doar invitat cand presedintele a decretat DOLIU NATIONAL!
DE CE NU S-AU TRAS CLOPOTELE IN ZI DE DOLIU NATIONAL? Cum isi permite un om care ar trebui sa intruchipeze bunatate sa spuna cu atata ura ca cei care au fost in Colectiv? Cum sa ma faci sa ma indrept spre biserica cand ma obiligi ca nasa sa iti dau 1500 de lei pt o cununie cand salariu minim pe economie e 900 net? Cum sa te las sa nu imi ingropi mortul daca nu am 5 mil pt slujba? Cum sa ii explic copilului meu ca esti un fatarnic? Cum sa ii raspund copilului meu cand ma intreaba de ce merge prea fericitul cu un Mercedes si de unde are bani? Cum sa fii atat de ipocrit si sa spui ca au murit 32 de oameni pt ca traiau in desfrau? RUSINE SA ITI FIE SATAN IN STRAIE BISERICESTI!