VREM SPITALE NU CATEDRALE


Musafir

/ #914

2015-11-02 21:39






Rugăminte:

Salut! 
Mâine ma duc la inmormântatarea unuia din cei doi prieteni ai mei care au murit in incendiu!
Familiile lor au hotărât sa fie înmormântați cu preoți!


Ca tu poate iti dorești pentru tine -sau familia ta - sa nu fi înmormântat/ă cu preoți e o alegere pe care ti-o respect! 
Pentru aceste sufletele, cei apropiați au decis altfel!
Faptul ca unele persoane indiferent din ce motive folosesc aceasta tragedie ca lupta in diverse interese este abject!
In mine stârnește furie!
Familiile acestor doi prieteni ii înmormântează in Biserica lui Hristos!
Ar fi omenește ca cei de genul tau sa nu ne amareasca mai mult cu postări anti-biserica etc in aceste momente! O biserica pe care tu din câte vad nu stii ce este...! 
Desigur exista multă corupție si mizerie între popi si prelați! Si multi dintre credincioși sunt tembelizati! (Dar fenomenul de spălare de creiere este mult mai răspândit - inclusiv la persoane inteligene de felul tau sau al meu!)
Lucru care ne doare, ne revolta, ne smintește chiar, si împotriva căruia noi Biserica - "biserica" reprezinta comuniunea sufletelor in Hristos indiferent ca esti cleric sau mirean - luptam cum putem!
... In acest moment însă nu ne ocupam de aceste cazuri de corupție! 
Si oricum noi dorim sa ne vindecam ca Biserca nu sa o desființăm!
Poate ai putea sa meditezi la ce ti-am zis!

Cu respect la opiniile tale pe care nu le împărtășesc, dar cu sinceritate iti spun ca ele ma dor si ma ofensează in aceste momente!
Sufletele prietenilor noștri care au murit au nevoie de rugăciune - asta consideram noi cei apropiați!

Roagă-te împreuna cu noi, daca nu stii ce sa faci cu furia si durerea ta provocate de aceste morți ori de alte lucruri!
Nu-mi doresc decat sa ma înțelegi!

P.S.
Si daca tu ai primit un botez la naștere sau mai târziu - si de la care nu ai abdicat - înseamnă ca esti Biserica!...
Dumnezeu sa ne lumineze!

Lasă lumea sa-si îngroape morții! Începe campania ta Anti-Biserica dupa parastas, te rog!