Interzicerea fumatului în localuri

Un consumator

/ #240 #interzicereafumatului #colectiv

2015-11-02 01:35

M-am lasat de fumat de 8 ani, dar familia mea fumeaza in continuare si ii respect pentru alegerile facute, nu judec pe nimeni, fiecare isi asuma. Semnez interzicerea fumatului in locurile publice pentru siguranta noastra a tuturor si pentru sanatatea noastra. Extrapoland acest eveniment, aceasta tragedie, se putea intampla oricui, oriunde! Dintre locurile pe care le frecventez in Bucuresti, nu am vazut nicaieri niciun un plan de evacuare, niciun extinctor si niciun local care sa puna accent pe siguranta consumatorului. In peste 85% dintre locatii nu este luat in calcul asumarea unui posibil risc de incendiu sau cutremur pentru evacuarea consumatorilor. Toate intrarile sunt mici, inghesuite, doar sa fie atractive dpdv comercial, dar nu si utile. Suntem si am fost inconstienti de pericolul la care ne-am expus pana acum, si imi doresc din toata inima sa schimbam ceva pentru noi toti! Nu cunosc nicio victima in acest tragic accident, dar am suferit si sufar pentru ceea ce s-a intamplat, tinand doliu pentru acesti tineri sacrificati. Este o lectie din care trebuie sa invatam si din care trebuie sa tragem invataturile, nu putem lasa sa treaca peste noi fara sa luam masuri pentru noi toti! Votam #interzicereafumatului #colectiv