Dati locul inapoi salvatorului de vieti ( DR. STANCIU ADRIAN )


Musafir

/ #379

2015-10-19 10:22

La inceputul lunii decembrie 2003 eram transferate, de urgenta, de la maternitatea din Buzau la spitalul Budimex. Fetita, de numai 10 zile, suferise de pneumonie de aspiratie la nastere si, dupa ce s-a incercat tot ce era posibil la maternitatea si spitalele din Buzau, am fost trimise la Bucuresti... sansa a fost sa nimerim exact la Dr. Stanciu Adrian care imediat a pus un diagnostic si a inceput tratamentul... si noi am fost victimele unei nasteri planificate care si-a spus cuvantul... la momentul acela, cazul nostru a fost complet atipic, existand suspiciunea multor alte cauze ale manifestarilor, pe care analizele medicale ulterior le-au exclus... insa nimeni nu a avut abilitatea si curajul de a se lupta cu simptomele si boala copilului, timp de aprox. 6 luni de spitalizare continua, ca dl. Dr. Stanciu, ingerul copilului nostru... aceasta boala consta intr-o pneumonie grava care se vindeca dar recidiva din cauza virusilor din spital... tin minte si azi, am poventit tuturor, aceasta a fost cea mai inalta lectie de viata pentru mine si exercitiu de credinta! Cu ajutorul lui Dumnezeu si al domnului doctor, astazi fetita noastra este perfect sanatoasa, este in clasa a VI-a si afla cu multa curiozitate povestea venirii ei pe lume.
Sustinem cu toata inima ca dl. Dr. Stanciu sa ramana in pozitia sa pentru a-si duce pana la sfarsit activitatea absolut de exceptie pusa in slujba vietii copiilor!