Manifest pentru o televiziune fara mizerii


Musafir

/ #2710

2015-07-28 15:04

In general evit din rasputeri sa urmaresc chiar si reclamele la astfel de emisiuni. NU imi place sub nici o forma faptul ca foarte multe televiziuni duc la "indeplinire" "profetia" unui personaj de la otv-sper ca nu mai exista televiziunea acesta. Este adevarat ca poti din telecomanda sa schimbi canalul urmarit daca nu iti place dar ptr. asta trebuie sa ai caracter astfel incat sa rezisti 100% tentatiei de a vedea chiar si numai promo-ul unei astfel de emisiuni iar ceilalti din casa sa iti urmeze exemplul. Sper ca acest fel de emisiuni sa dispara de tot. Eu imi doresc din tot sufletul sa apara o firma de distributie prin cablu la care sa platesti DOAR acele canale pe care doresti sa le urmaresti deoarece corespund nivelului la care tinzi sa ajungi; iar ptr. eventualele transmisii sportive sa poti plati prin SMS ptr. perioada in care se desfasoara un eveniment sportiv - desi daca este vorba despre oricare din echipele reprezentative ale tarii noastre accesul ar trebui sa fie gratuit. Multumesc.