LEGE PENTRU CASTRARE CHIMICA PENTRU VIOLATORI


Musafir

/ #177 aceasta problema cu dreptatea in tara noastra eate de cand ma stiu nu cred ca o sa reusim vreodata

2015-07-22 21:26

Nu cred ca o sa reusim sa facem ceva in privinta aceasta,poate o sa se faca dreptate aceatei fete ceia ce sper din tot sufletul sa se intample dar ca sa schimbi mentalitatea unei tari intregi ca lucrurile sa mearga asa cum ar trebui este foarte greu.Asta ar insemna sa ne nastem din nou cu toti si sa traim cu toti egal.Sa se nasca in sufletele tuturoe bunatate,iubire si respect pentru aproapele nostru ceia ce este imposibil.Eu ma gandesc daca fata aceasta ar fi reusit si sar fi putut apara in momentele acelea de groaza iar unul dintre ei ar fi rezultat mort,cati ani ar fi primit fata aceasta doar ca sa aparat,eu cred ca cu justitia din tara noastra ea ar fi platit mult mai scump decat acesti deparavati care dupa ce ca au facut ce au facut mai au si tupeul nesimtit sa iasa in lume cu capul sus.rusine sa le fie lor si oamenilo ce dau legi in tara aceasta fara sa se gandeasca inainte.Este greu sa traiesti cu teama in suflet ptr ziua ce va veni in propria ta tara.