Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!
CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea |
/ #41773 JAF LA OLT. !!! SINDICATELE (TOATE ) SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.: OLTCHIM CAND RUPE TACEREA ?????2015-07-17 08:55"Există interese obscu_re la Oltchim"Liderul Cartel Alfa, Bogdan Hossu, prezent la Râmnicu Vâlcea, a declarat, într-o conferinţă de presă, că situaţia de la SC Oltchim este departe de a fi una fericită. Sindicalistul i-a taxat pe administratorii speciali despre care spune că au luat decizii neinspirate: "Caietul de sarcini de la Oltchim nu este coerent, nu este complet. Dacă este să mă iau după anumite voci, sunt lipsuri voite. S-au schimbat de trei ori în interval de două luni aceste caiete de sarcini. Se pare că ar exista interese obscu_re pentru a nu se privatiza şi a se ajunge la lichidare, adică tăierea completă. Am mai întâlnit acest lucru, lichidarea este benefică pentru anumite grupuri de interese. Acum păstrarea în conservare a combinatului aduce costuri mari. Managementul administratorului special nu este unul fericit. Deciziile lui nu arată o îmbunătăţire a funcţionarii Oltchimului, ba chiar disfuncţionalităţi, vezi închirierea unor instalaţii". |
|
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
Cerem investigarea suspiciunilor de fraudare a alegerilor și renumărarea voturilor – respectați democrația!
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
STOP eutanasierii câinilor din adăposturile publice din Timiș!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Salvăm Casa Dinu Lipatti
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
APEL „Salvați Sala CUB”, Teatrul Național Iași
Cerem arestarea lui George Simion pentru instigare la violență și scoaterea în afara legii a partidului AUR
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
Semnam pentru a ne alege prin vot democratic Avocatul Poporului si cei 9 Judecatori ai Curtii Constitutionale!
15081 Creat: 2025-05-26
Locuitorii din Dezmir cer respect: Apa nu este un lux!
492 Creat: 2025-06-17
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
2286 Creat: 2025-06-14
Nu depreciați limba și literatura română! Nu descalificați materna!
1598 Creat: 2025-02-25
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
5011 Creat: 2025-06-03
GRATIERE 2025
18236 Creat: 2025-02-03
Oradea spune: NU paradă Pride
5329 Creat: 2025-06-10
LIBERTATEA de EXPRIMARE
1479 Creat: 2025-06-04
Referendumul pentru demiterea Preşedintelui României Nicusor Dan
12044 Creat: 2025-06-04
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
13965 Creat: 2025-06-03
Deschideți clădirea destinată creșei în comuna Berceni pentru anul școlar 2025–2026!
28 Creat: 2025-06-17
Profesor in lanturi? Actiune pentru un drept constitutional! Recunoașterea națională a titlurilor universitare si mobilitatea - transferul cadrelor didactice din invatamantul superior!
65 Creat: 2025-06-15
Extinderea bursei tehnologice și pentru elevii liceelor tehnologice de 4 ani
23 Creat: 2025-06-16
Vrem anularea liberalizării pieței energiei! Opriți caruselul creșterii prețurilor și scumpirii traiului românilor!
36 Creat: 2025-06-16
Cerem audit extern, transparent și independent pentru toate fondurile europene gestionate de România
232 Creat: 2025-06-13
Dreptate pentru Andrei tânărul omorât la Berești fără pic de mila și remușcări 😭😭😭
440 Creat: 2025-06-13
„Vrem dreptul legal de a parca! Nu ne amendați dacă nu există locuri pentru dizabili!”
17 Creat: 2025-06-17
"Ateliere de vara" Cresa
17 Creat: 2025-06-17
STOP angajării în Administrația Publică, a persoanelor care cumulează pensia cu un salariu din bugetul de stat
127 Creat: 2025-06-08
Presiunea și lipsa de apa zi de zi,seara de seara.
48 Creat: 2025-06-14