Demite-L pe Ponta!


Musafir

/ #705

2015-07-04 13:04

Decizia 884/12.05.1992/CSJ-Secţia Civilă care face jurisprudenţă dar pe care justiţia masonică “de partid/cumetrie” nu vrea să mi-o aplice doar mie ca să-mi fure casa un mason-procuror infiltrat la DIICOT împreună cu avocaţii săi SCA Florea (Vlademir) Hotca Dieac care colaborează strâns cu LUPAŞCU Dan CAB…v anexele la prezenta şi dosarul de fond 10295/301/2005/Jud Sect 3 (8135/2005), renumerotat abuziv de Tribunalul Bucureşti cu nr 24553/3/2014 şi repartizat “cu dedicaţie” tot la Secţia IV Civilă (pentru apel) care emite doar citaţii lovite de nulitate absolută v anexa 3…plângerea penală trimisă miercuri 14.05.2014 ora 10:00 care este ţinută “la sertar” de SUTIMAN Camelia şi complicii (…) deşi plângerea îndeplineşte absolut toate condiţiile de formă şi de fond, plângere pe care o completez prin prezenta

Tribunalul interlop Bucureşti sechestrează dosar de recurs – v cele 3(trei) anexe la prezenta şi plângerea depusă marţi 09.06.2015 la Registratura CAB – pentru a muşamaliza infracţiunile grave comise în favoarea unor hoţi de case cu mari relaţii în justiţie respectiv în favoarea procurorului-gangster MIHAILIUC Alexandru de la DIICOT şi a avocaţilor săi veroşi SCA Florea (Vlademir) Hotca Dieac cu care LUPAŞCU Dan Preş CAB este în relaţii foarte apropiate – ceea ce face ca doar ÎCCJ să fie competentă v Anteproiect de lege elaborat de Lupaşcu şi Hotca, TOŢI ACEŞTIA FIIND MASONI iar eu nemason:
• Citatie intentionat nula 2 masonii Lupascu Dan si SCA Florea Hotca Dieac.jpg
• Comunicare fals intelectual 28 Apr 2015 prima pagina.JPG
• Citatie intentionat nula 3 sechestrare dosar recurs.JPG

Tribunalul Bucureşti ascunde dosar “sensibil” v nr 1187/BIRP/08.05.2015 la care încă Preşedinta ANDREI Laura Marina A.L.M. nu vrea să răspundă, A.L.M. ţine efectiv ascuns dosarul 24553/3/2014/Secţia IV Civilă(!), Andrei LM nici nu reface comunicarea-fals intelectual şi nici nu trimite dosarul 24553/3/2014 la CAB(!!) deşi recursul subsemantului a fost înregistrat marţi 05.05.2015(!!!) v dosarul de fond 10295/301/2005/Jud Sect 3 (8135/2005), renumerotat abuziv de Trib. Buc. cu nr 24553/3/2014 şi repartizat “cu dedicaţie” tot la Secţia IV Civilă pentru apel care emite doar citaţii lovite de nulitate absolută – lipsă nume reclamantă de parcă m-aş fi dat singur în judecată, apel semnat în fals în numele reclamantei(!!!) – adică Tribunalul a judecat cu morţii şi cu acte false(!!!!) v anexele la e-mail trimis joi 04.06.2015 ora 10:09


Reiterez toate solicitările formulate cu plângerea depusă marţi 09.06.2015 la Registratura CAB, pe suport hârtie respectiv cu nr 1187/BIRP/08.05.2015:

SOLICIT ca Tribunalul Bucureşti şi Curtea de Apel Bucureşti să-mi comunice DE ÎNDATĂ stadiul în care este acest dosar “delicat” 24553/3/2014/ Tribunalul Bucureşti Secţia IV Civilă:
• unde este acest dosar în prezent şi sub ce număr…
• fără a uita desigur “Toate informaţiile pe care Tribunalul Bucureşti le deţine cu privire la decesul reclamantei-tutore Brătulescu Natalia BN …” v nr 1187/BIRP/08.05.2015 la care Tribunalul Bucureşti trebuie să răspundă DE ÎNDATĂ

DE ÎNDATĂ nu înseamnă “pe 31 august 2015”(!!!) căci durează maxim 5 minute ca să printeze din nou versiunea corectă a hotărârii atacate cu recurs – adică cea cu numărul corect “304” şi nu “304A”, plus menţiunea corectă “reclamanta Brătulescu Natalia figurează ca decedată”(!!!) şi să o ştampileze pe fiecare foaie!!!

Încă Preşedinta ANDREI Laura Marina A.L.M. a premeditat sechestrarea dosarului căci ea demult a pretins că dosarul ar rămâne la Arhiva Tribunalului deşi eu depusesem deja recurs v MOTIVELE DE RECURS 1-10, înregistrate la Trib. Buc. sub nr. 700/12.03.2015/BIRP

Ponta şi infractoarea ANDREI Laura Marina Preşedinta Tribunalului interlop Bucureşti – v anexele ref la numărul falsificat al soluţiei şi la citaţii intenţionat nule, în cauză care s-a judecat cu morţii(!!!) înviaţi de masonii interlopi din Justiţie-SRI care vor să-mi fure casa plătită 100% cu pensia mea de orfan, după ce mi-au asasinat tatăl – viciază grav actul de justiţie prin abuzuri administrative majore în complicitate cu clanul puşcăriabilului Ponta, alias “Premierul Şpăgii” v dosarul de fond 10295/301/2005/Jud Sect 3 (8135/2005), renumerotat abuziv de Tribunalul Bucureşti cu nr 24553/3/2014 şi repartizat “cu dedicaţie” tot la Secţia IV Civilă pentru apel (a patra oară ajunge acest dosar la Secţia IV interlopă adică teribil de “aleator”) care emite doar citaţii lovite de nulitate absolută v anexele!

Lupaşcu Dan şi procuror DIICOT mason şi hoţ de case ca Băsescu – Ponta (încă MIHAILIUC Alexandru, protejat de Băsescu-Ponta!) răstoarnă Decizia 884/12.05.1992/CSJ-Secţia Civilă care face jurisprudenţă dar pe care justiţia masonică “de partid/cumetrie” nu vrea să mi-o aplice doar mie ca să-mi fure casa un mason-procuror DIICOT împreună cu avocaţii săi SCA Florea (Vlademir) Hotca Dieac – care colaborează strâns cu jud. LUPAŞCU Dan CAB şi cu rudele din sistem ale conducerii Tribunalului Bucureşti, TOŢI aceştia fiind MASONI iar EU NEMASON v dosarul de fond 10295/301/2005/Jud Sect 3 (8135/2005) renumerotat abuziv de Trib. Buc. 24553/3/2014 şi repartizat “cu dedicaţie” tot la Secţia IV Civilă (pt apel) care emite doar citaţii lovite de nulitate absolută v anexele
Constituie “ACT ADIŢIONAL SECRET” art 1175 C.civ trecerea pensiei mele de urmaş pe numele reclamantei-tutore B.N. chiar şi după majoratul meu, ordinul find dat de “fosta” poliţie politică Securitatea SRI după 1990, am fost pus abuziv sub tutelă chiar şi după majoratul meu la 03.03.1984!!!

Reclamanta-tutore BN NU MAI ARE DIN CE “INDIVIZIUNE” SĂ MAI IASĂ din moment ce numai pensia mea de urmaş, încasată de BN cu ajutorul PCR-Securitate-SRI, valorează mai mult decât întreg apartamentul 78 supus acestui PARTAJ VĂDIT INADMISIBIL:

Pensia mea de urmaş a fost investită în ap. 78, care este plătit 100% cu pensia mea, în timp de întreg salariul reclamantei-tutore Brătulescu Natalia BN a fost depus la CEC şi pierdut în mod aberant de ea la devalorizarea galopantă din 1990 – v la dosar copii carnete CEC pentru 433.000 lei la valoarea din 1989 cu care BN îşi putea cumpăra atunci 2(două) apartamente ca acest apartament 78 al meu! Hoaţa BN are deja o avere de peste 10 milioane euro(!) în comuna Dăeşti – jud. Vâlcea v actele la dosar!!!

Statul era obligat să facă ieşirea din indiviziune în 1982, atunci când i-a încredinţat hoaţei BN mandatul de tutore şi administrarea bunurilor mele, pentru a nu se amesteca bunurile mele cu ale ei, şi dacă Statul lua această măsură obligatorie în 1982, atunci eu aş fi avut APARTAMENTUL 78 integral 100% pe NUMELE MEU SAU UNUL IDENTIC – v DESCĂRCAREA DE GESTIUNE a reclamantei-tutore BN pe care Statul nu s-a îngrijit să o facă căci toţi funcţionarii ştiau că BN făcuse deja partajul verbal cu mine, partaj care este CERT (v pct. 8-10) şi mai ales ADMISIBIL v decizia Curţii Supreme nr 884/12.05.1992/CSJ-Secţia Civilă care face jurisprudenţă!

V dosar nr 1515/15.03.2001/CNSAS ref la asasinarea tatălui meu, dr. Virgiliu – Stelian Brătulescu, asasinat la ordinul generalului de Securitate NISTOR Casian (n:27.11.1927, str Lugoj (ex Turda) 38, sect 1, vecin cu tatăl meu care locuia pe aceeaşi stradă dar la nr 19) fost judecător la CSJ-ÎCCJ între 1975-1990 şi protector al reclamantei-tutore Brătulescu Natalia…tov. NISTOR Casian a avut o fiică, NISTOR Diana, tot judecătoare – absolventă a Univ Buc Facultatea de Drept (promoţia 1986-1991) şi colegă cu jud. VLĂDESCU Liliana Marieta care a judecat fondul… teribil de “aleator” a fost repartizat acest dosar KAFKIAN, fix la o masoană, idem la Tribunalul Bucureşti – tot la Secţia IV Civilă… v motivele 1-10

Numai o căţea turbată fură pensia de orfan a fiului ei – în calitate de TUTORE şi în cârdăşie cu fratele ei Popescu Mihail, masonul pe care l-a pus curator ca să-l poată fura mai bine pe orfan – şi pe urmă vrea să-i fure orfanului şi casa plătită 100% cu pensia lui de orfan, cu ajutor de la magistraţii corupţi de procurorul mason MIHAILIUC Alexandru de la Parchetul General-DIICOT “băsist dar şi bun prieten şi fost coleg cu Ponta” v anexele la dosar!

“Sunteţi prea corupţi pentru Schengen” cum a spus Ministrul finlandez de Interne Päivi Räsänen în Martie 2013 despre “REPUBLICA-DICTATURA PROCURORILOR” (ca încă PONTA “4 case” Victor Viorel) sau “România – ţara corupţiei instituţionalizate, cea mai coruptă ţară din UE”


JUSTIŢIA PERVERTITĂ “INFLUENŢATĂ” de SRI-mlnr v anexele la dosarul nr 24553/3/2014 şi dosar 1515/2001/CNSAS ref la turnătoarea SRI Brătulescu Natalia care este demult DECEDATĂ dar înlocuită cu o impostoare SRI!!! Numai SRI are puterea să nu respecte de o decizie ÎCCJ care face JURISPRUDENŢĂ!!!

Căsătorit dacă aş fi fost cu “mama”-tutore B.N. şi tot se aplică principiile fundamentale “PARTAJ ÎN FUNCŢIE DE CONTRIBUŢIA PĂRŢILOR la acumularea patrimonială supusă partajului” şi “INTERESUL SUPERIOR AL MINORULUI”(!) căci eu am fost tutelat abuziv de hoaţa B.N: mamă-tutore şi fratele ei curator pt minor de 16 ani împliniţi, fără descărcare de gestiune, fără ieşire din indiviziune la preluarea tutelei…adică FRAUDĂ LA LEGE şi ABUZ DE DREPT şi ÎMBOGĂŢIRE FĂRĂ JUSTĂ CAUZĂ toate în favoarea reclamantei-tutore BN şi a procurorului ei şi a avocaţilor veroşi cu care hoaţa BN are PACT DE QUOTA LITIS

Statul prin MFP, MJ şi reclamanta-tutore Brătulescu Natalia B.N. trebuiau să mă lase să-mi încasez pensia mea şi atunci îmi cumpăram eu singur altă casă ca acest apartament 78 supus partajului inadmisibil!


Defuncta Brătulescu Natalia BN mamă-tutore şi turnătoare la securitate-SRI îşi asasinează soţul nemason (dosar 1515/15.03.2001/CNSAS) şi îl pune pe fratele ei curator pentru a-i fura fiului (tutelat abuziv de ea la ordinul poliţiei politice-SRI!) pensia lui de orfan de tată, pensie cu care plăteşte integral apartamentul 78 – pe care vrea acum să i-l fure fiului ei nemason drept răzbunare pt că fiul nu a vrut să fie şi el mason ca ea şi ca fratele ei “(loja) de la ARAD”, totul în folosul altor masoni criminali-veroşi (scuzaţi pleonasmele) şi cu procese trucate de procurorul-mason MIHAILIUC Alexandru de la Parchetul General-DIICOT (prieten cu jud LUPAŞCU Dan de la CAB), dar şi de tov. NISTOR Casian (n:27.11.1927, fost vecin cu tatăl meu pe actuala str Lugoj, tov. Nistor la nr 38 şi tatăl meu la nr 19…), mason şi general de securitate şi judecător la CSJ între 1975-1990, cel care a semnat ordinul de asasinare a tatălui meu, …

Reclamanta-tutore Brătulescu Natalia mi-a furat până şi banii mei de la ANRP, i-a “convins” ca să-i dea ei şi cota mea de 75% (3/4) deşi ea nu mai avea dreptul la nimic v dosarul meu de la ANRP “20845/CC” care este astfel ascuns de ANRP din anul…2006!!!

Cu ajutorul Statului “mafiot”, reclamanta-tutore BN a creat aşadar o situaţie de fapt contrară celei care s-ar fi cuvenit să existe în complexul bunurilor gestionate de ea, care NU ar fi apărut în absenţa acţiunii ei păgubitoare respectiv încasarea pensiei mele de urmaş cu sprijinul organelor represive ale statului (neo)comunist!

Cf art. 129 alin. (5) C.p.c. „judecătorii au îndatorirea să stăruie, prin toate mijloacele legale, pentru a preveni orice greşeală privind aflarea adevărului” dar ei au stăruit aici DOAR ca să “îngroape” adevărul.

Judecătorul trebuie să apere Statul român din UE şi din Mileniul III şi nu Statul “mafiot” al “P(S)D=PCR” care mi-a furat pensia şi care o ajută pe masoana-criminală Brătulescu Natalia, tutorele informator SRI, ca să-mi fure şi casa plătită 100% cu pensia mea de orfan de tată. DIXIT!