ANIME LA TELEVIZOR SI MANGA IN MAGAZINE

Kagome

/ #104 ANIME LA TELEVIZOR SI MANGA IN MAGAZINE

2015-05-26 06:54

Chiar daca unii nu stiu, exista otaku si in Romania si cu siguranta nu suntem putini! Asa cum se difuzeaza toate prostiile de la Disney Channel, tot asa s-ar putea difuza si anime-uri pe un canal NUMAI pentru anime-uri! Si daca se vor difuza vreodata, as vrea sa nu fie dublate nici in romana, nici in engleza.. Sa fie tot in japoneza, pentru ca este o limba frumoasa si cu subtitrare in romana. Imi iubesc limba si iubesc si engleza, dar cand sunt dublate in engleza, este diferit, eu cred ca suna mai bine in limba lor originala. Si inca ceva, nu as vrea sa fie doar anime-uri noi, recent aparute, ci si anime-urile mai vechi care au fost candva indragite si cu siguranta unii dintre noi s-ar bucura sa-si revada eroii copilariei. Ma refer la anime-urile ca InuYasha, Yu Yu Hakusho, Kaleido Star, Slayers, Mew Mew Power si multe altele. Si nu renunt nici la manga in magazine, este o idee foarte buna! Macar atat, daca nu putem obtine un canal pentru anime-uri.

Haideti sa strangem cat mai multe voturi, spuneti-le si prietenilor. Fiecare vot conteaza!

OTAKU POWER!

Impreuna vom reusi!