Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #37597 Re:

2015-05-13 15:16

#37595: -  
Cei de la pitesti tac pentru ca nu are cine sa ii scoata in strada - ZICETI VOI SI NU CONTEST ACEST LUCRU.

CE VAD EU? CEI DE LA PITESTI "CANTA OSANALE", CA SU NU FOLOSESC O ALTA EXPRESIE, MAI MARILOR OLTCHIM. SI MAI JOS VEDETI UN EXEMPLU DE "TACERE": POSTAREA LUI PIPEREA SI COMENTARIUL "UNUI BRAV SALARIAT" DE LA PITESTI.
 

A fost confirmat planul de reorganizare judiciara la Oltchim!
Cei ce isi doreau falimentul pt a li se acoperi responsabilitatile cauzarii insolventei Oltchim pot sa isi faca alte planuri. De exemplu, planuri de aparare in dosarul de coruptie deschis contra fostului management al Oltchim in 6 aprilie 2015 de DNA Pitesti si in actiunea in raspundere pt acoperirea pierderii cauzate de acelasi management de creditorilor (inclusiv statului). P-asta am facut-o noi, administratorii judiciari. Are termen in 17 iunie... Paguba nu este decit de 500 mil euro...
Acesta este cel de-al doilea cel mai important si tensionat proiect profesional al meu, devenit acum realitate.
Primul, cel privind urita poveste a bancilor delincvente si recalcitrante care si-au ruinat clientii persoane fizice prin clauze abuzive si speculatie valutara, mai are un pic de asteptat. Dar va veni si vremea lui, fiti convinsi


Nicoleta Buduna Felicitari!