Opreste barbaria, salveaza ciocarlia!


Musafir

/ #408

2015-05-03 16:08

Am semnat pt ca m-am saturat sa vad cum altii vin si fura de la noi din tara si apoi isi fac poftele.Pt ca sunt satula sa vad cum rasa asta de broscari imputiti se cred cei mai buni,cei mai inteligenti,cei mai cei...Sunt cu mult sub limita educatiei,inteligentei si bunului simt fata de noi,sunt cu mult sub noi si totusi continua sa ne faca tigani si in toate felurile,se cred Dumnezeu si prostii de la conducere le dau castig de cauza cum s-a intamplat cu groapa de deseuri de la Navodari.Este posibil asa ceva?De ce niste ignoranti pot iar noi nu?De ce altii isi ridica in slavi tara,poporul si noi o denigram pe a noastra.Fura de la noi si se duc la ei in tara,se falesc,isi asuma meritele si noi nu facem nimic.Ba mai mult decat atat,le mai bagam si noi in traista,ii anutam sa isi atinga scopul.Daca se ducea un roman la ei in tara sa faca asa ceva era tigan,hot,puscarie,decapitare in schimb daca fac ei asta este absolut firesc,nimic iesit din comun.Rasa de broscari ignoranti,inculti,sa fie bagati la parnaie cei prinsi,sa nu scape asa usor,sa afle intreaga lume ce rasa di merda e,sa fie mediatizati cum suntem si noi peste tot cand comite cineva vreo nelegiuire,sa nu fie crutati.