Majorarea alocatiei pentru copii de la 42 de lei la 200 de lei


Musafir

/ #1258

2015-04-28 18:34

Am lucrat 43 de ani cu copii, am crescut și am trăit într-o familie cu 4 copii, am făcut parte dintr-o comisie pentru rezolvarea cazurilor dificile ale minorilor și afirm că orice ajutor este binevenit acolo unde există copii. Alocația pentru copii este o bătaie de joc. Câte procente înseamnă 42 de lei din factura telefonică a unui parlamentar pe care îl plătim noi? Cât și ce rezolvă telefonic de 42 de lei. Așa simplu este să ne dăm seama ce înseamnă sarcini de serviciu în interesul alegătorilor și nenumăratele privilegii pe care astăzi le pretind parlamentarii: cazări de lux și pentru ibovnice, birouri de lux,călătorii gratuite, indemnizații de multe feluri, excursii
exotice, imunitate pentru orice fel de corupție, măriri de salarii non-stop și cât mai multe vacanțe parlamentare. Viitorul unei țări depinde de sănătatea, educația, instrucția, nivelul de trai al segmentului copii, toate acestea asigurate de vremelnicele guverne de orice culoare politică ar fi prin legi ferme și durabile. Îmi iubesc țara și copiii acestei țări trudite. Dar Doamne ce frumoasă e!