NEVER LOSE HOPE! VLAD NICOLESCU


Musafir

/ #355 Re: Re: Re: Vlad

2015-04-11 20:26

#353: Stoica Ellena - Re: Re: Vlad 

 Imi pare sincer rau ca nu s-a inteles mesajul meu.

Nici o fraza  nu indica  ca m-am gadit  la <sinucidere>

Rugamintea mea era ca toti ce scriu aceasta petitie cu care sunt de acord si subscriu sa fie obiectivi si sa se gandeasca in afara de Vlad si familie si la cei care sunt pe nava in viata ,au familii,copii si unele mesaje  sunt adresate nu tocmai in cuvinte bune.Daca vreunul din ei a gresit cu siguranta  se va afla,dar ei au ramas acolo in stare de soc si trebuie sa munceasca in continuare pana se va elucida  si sper foarte repede cazul.

Nici un cuvant  pentru parinti,rude nu are valoare in acest moment ,decat sa le dea bunul Dumnezeu putere sa afle adevarul indiferent care este acela.

Inca odata repet ca nu sugerez nimic nu sunt in masura  nefiind la fata locului ,doar ca si eu imi doresc sa  inceapa si sa termine ancheta care  inca nu a inceput la bordul navei,aceasta fiind inca in Algeria. si nimeni nu a dat declaratii sau informatii decat probabil cele conform regulamentelor de pe nava.

Da si eu ca si dumneavoastra sunt implicata de 30 de ani in aceasta viata si stiu ce inseamna sa <tremuri. pentru fiecare zi  pana se intoarce acasa sotul sau sa ti spuna la telefon ca nava este prinsa in situatie grava..etc..etc si tot noaptea

Repet am fost un pic deceptionata ca  niciodata indiferent de situatie noi romanii nu ptem fi obiectivi si sa lovim in oameni pe care nu-i cunoastem,nu stim sigur ce s-a intamplat cu adevarat si sunt convinsa ca  nu se va musamaliza nimic,mai ales ca ,comandantul este roman ,dar din pacate  era pe nava doar de 9 zile si banuiesc ca nici nu  reusise sa-i cunoasca pe fiecare.Probabil ca toata lumea  va fi anchetata conform legislatiei in vigoare .

Ar trebui sa nu judecam repet nu numai in aceste zile ci in toata existenta noastra,dar fiecare are dreptul sa actioneze  conform propiilor principii si ganduri

Dumnezeu sa aute familia si pe cei ce trebuie sa afle adevarul

Cu stima