Referendum limitare privilegii parlamentari


Musafir

/ #316

2015-04-02 19:56

1.Pentru ca stimatii parlamentari fac exact contrariul fata de ceea cea s-au angajat sa faca. Constitutia se pare ca este facultativa pentru ei. Consider ca ar trebui sa aiba un minim de propuneri de legi, ori ei nu sunt nici prezenti sa voteze nici ce propun alti colegi, putini si acestia. Nu este in regula ca un parlamentar sa treaca anul fara a avea activitate parlamentara. Nu ne permitem acest lux! 2. Cum si cine evalueaza performantele acestor sobolani si pe cine mai reprezinta ei? Cred ca la max. 7% din ei le mai pasa de destinul acestei tari! Sunt mafioti cu acte in regula si ne rad in nas!!! 3.Nu inteleg um lucru, o tara voteaza un presedinte cu un program, iar un primministru isi bate joc de toti...?!!! Povestea ca avem ceea ce meritam este o noua sfidare la adresa romanilor. Ce variante am avut si cine a controlat totul??? Ce era sa facem si pe cine sa voram, ca legile si conditiile erau facute de ( PSD-PCR). Pana unde atata ipocrizie, de ce nu se urmareste recuperarea integrala a prejudiciilor cauzate de cei prinsi. Acesti parlamentari fac zilnic crime, prin daptul ca mor oameni de foame, copii in spitale, batrani care viseaza la o masa, etc. De 25 de ani tot strangem cureaua...??? E convenabil sa iei 2 ani, poate cu suspendare, dar ai ramas cu averi la care altii nici nu viseaza! Exponentii nostri ar trebui sa fie aspru pedepsiti, dar se pare ca un necajit care nu a dat chitanta plateste mai drastic. Ce mai cauta acest intrus "Ponta" la guvernare? Chiar trebuie sa iesim in strada de fiecare data cand legea este incalcata grav??? Imi doresc din inima un parlament pe care sa-l respectam si sa ne mandrim cu el!

Cu respect,
Horea Miron