Demisia Victor Ponta ,diaspora si toata Romania nu il vrea


Musafir

/ #111

2014-11-18 18:43

Mi se pare de-a dreptul nesimtire ca un individ care sustine sus si tare pe toate posturile de televiziune a este un patriot si ca respecta valorile acestei tari sa Nu ia masuri privind modalitatea de votate in diaspora. Cand singura persoana care ar fi putut schimba legea erati dvs. Mi se pare grosolan faptul ca mintiti cu nerusinare si incearcati sa prostiti inclusiv propriul electorat iesind in public dupa alegeri si admitand ca se putea face ceva, insa fara a-si depune demisia!!! Nu semnez petitia aceasta doar datorita intamplarilor din diaspora dle Ponta ci pt ca in afara de a va prezenta public si de a vorbi despre cat de rau este Basescu altceva dvs nu ati avut de spus! Semnez petitia pt ca mi se pare de-a dreptul fantastic ca dvs, dita mai premierul care sustine ca respecta oamenii acestei tari asteapta sa fie tras cu barca de oamenii aflati in mocirla!! Semnez pt ca nu accept ca dvs si partidul infect!!! din care faceti parte sa ne mai manipulati cu mite electrolale , sa ne mai promiteti marea cu sarea si ca apoi sa ne trezim fata in fata cu impozite si taxe marite, cu impozite progresive etc. Sunteti de rasul intregii Europe.. cat credeti ca va mai suportam?? Demisia! Asta e un gest mic pt o natiune mare! Daca tot sustieti ca sunteti patriot si respectati oamenii acestei tari acesta este gestul pe care NOI OAMENII il asteptam