Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #25392 Re: Re: Re: Re: Re: Piperea: “Nu pot garanta privatizarea Oltchim până în 12 decembrie!”

2014-08-20 22:18

#25390: - Re: Re: Re: Re: Piperea: “Nu pot garanta privatizarea Oltchim până în 12 decembrie!” 

 Nu este frumos ce faci si nici corect. Ura avem toti, dar s-a gresit de la inceput, daca vrei sa detaliez n-are sens..., sti si tu la fel de bine ca mine, incepand cu minciunile spuse si deturnarea a ceea ce inseamna insolventa, ori avocatii hoti si banditi care ne-au jegmanit pe toti.

Ai dreptate si te cred si ma doare, dar nu e Ok sa lovesti in nevinovati, pentru ca nu merita si poate nu toti spun ce probleme au, de aceea nu poti impune nimanui nimic, si-au luat si ei lovitura dura cu avocatii si de curand au mai venit niste avocati, care o sa vezi ce au de gand cu amartii..., acum nu observa, dar multi din ei raman si fara putinul care l-au primit de la Oltchim ca si creanta (bani garantati prin act sa fie cerut de la debitor catre achitare).

Repet ca unii nici pana azi nu doresc si nu pricep ca asta este termenul care noi in fata lui Piperea trebuie sa-l repetam, sa-l cerem, pentru ca asta este termenul a cere sa ni se dea prin act dat tot de ei.

Da, m-am gandit si la asta si ne-au bagat mana in buzunar, am postat... suntem de trei ori pagubiti (chiar de patru ori petru ca am ramas si fara loc de munca), nu uita ca multi din putinul luat de la ajofm,  platesc deturnarea de fonduri de pe timpul lui Balan de la CET si Cocletii si Spirestii...etc.

Nu copiez, ci repostez pentru ca multi chiar uita ca exista suficenta informatie clarificata pe petitie, ei nu stiu ca s-au postat din CCM, ITM, LEGEA INSOLVENTEI, ALTE ACTE, ALTE SURSE..etc.

Aici nici nu sti cine scrie, de unde, dar cand il vezi ca greseste, normal sa-l indrepti pe drumul cel bun, nu sa-l lasi pe aratura, pentru ca asa s- a gresit de la inceputul datei de disponibilizare. LASA POEZIILE TRECI SI CITESTE LEGILE SI TERMENII, familiarizeaza-te cu ei, asa avocatii care i-ai angajat macar sa vada ca nu te insala si ai idee despre ce se intampla cu tine si cu noi.

NU-I FRUMOS CE FACI SI NU E FRUMOS CA TE LEGI DE OAMENI CARE NU SUNT VINOVATI, COLEGII TAI, INDIFERENT CA SUNT ANGAJATI SAU FOSTI ANGAJATI.