SOLICITĂM REFERENDUM PENTRU DEMITEREA PREŞEDINTELUI BĂSESCU

Mona Nicole

/ #124 Re: Cvorum!

2014-04-02 11:30

#122: LiZ - Cvorum!

Petiţia iniţiată de către Antena3 NU ERA PENTRU DEMITERE, adică în conformitate cu procedura legală, ci era o petiţie ineficientă, prin care i se cerea demisia lui băsescu, dar nu ne-a anunţat Gâdea că ar fi trimis-o cuiva, chiar dacă l-am informat că ar putea s-o trimită parlamentarilor şi să-i adauge petiţia pe care am făcut-o anul trecut pentru revizuirea hotărârii CCR de invalidare a referendumului din 2012.

DEMITEREA NU ÎNSEAMNĂ DEMISIE!!!

Există informaţiile de la recensământ (l-am auzit intr-o zi pe Ponta vorbind despre 20 de milioane de români, deci asta inseamnă că s-a referit la datele obţinute la recensământ, in care erau menţionati vreo 16 milioane de alegători), imediat după publicarea lor am postat o petiţie ce a fost semnată online numai de 3oo de persoane, am trimis-o parlamentarilor la adresele de e-mail pe care le-am menţionat în petiţie şi altora, am primit  răspunsuri de la deputatul Alina Gorghiu, de la senatoarea Cristiana Anghel şi de la Codrin Ştefănescu,  dar nu au reuşit să-i convingă pe parlamentari să facă demersurile solicitate prin acea petiţie:

http://www.petitieonline.net/petitie/in_urma_publicarii_datelor_recensamantului_din_2011_a_reiesit_ca_referendumul_din_2012_este_valid_deci_solicitam_demiterea_lui_basescu_traian_din_functia_de_presedinte_al_romaniei_-p19171150.html




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...