Gratiere pentru Gica Popescu

avocatul diavolului corupt

/ #1344 nu vreau eu

2014-03-07 08:03

gica nu este singurul infractor al Ro, el s-a chinuit sa si fac un nume peste hotare ani de zile si a muncit din greu. este singurul vinovat ca renumele castigat in ani de zile prin munca l-a pierdut intr o sigura zi. el este un om foarte cerebral si de aceea cred ca stia in ce s-a bagat cand a facut ingineriile financiare. sunt foarte multi care ar trebui sa i urmeze pe cei 8 si nu ma refer strict la fotbal. in viata trebuie sa te ghidezi dupa principiul "nu conteaza ce ai fost, conteaza ce ai ajuns", iar gica a ajuns un infractor cu voia lui. odata ajuns in varful piramidei a crezut ca nu poate pati nimic. acum nici nu a intrat bine si vrem sa l gratiem. la asta ar fi trebuit sa se gandesca el atunci cand a incasat ilegal comisioanele din transferuri si nu a declarat sumele reale de transfer si aparea la tv in costume scumpe sa ne vorbeasca de hotia din fotbal si de moralitate. cred ca ii prinde bine sejurul 3 ani o luna si 10 zile (9 nopti pt cunoscatori). este o drama pentru famillia lui si pentru cei apropiati dar este o drama pe care si a asumat o. v am pupat.