Abuzul vanzarii conditionate taxa radio-tv pe factura de energie


Musafir

/ #298

2014-03-05 21:34

Din capul locului, afirm ca este un abuz ca odata ce eu platesc un abonament la o firma de cablu ( care cuprinde servicii de telefonie, tv si internet ) sa mai fiu taxata in plus cu taxa radio tv si mai mult, sa mi se ia banii cu japca odata cu factura de curent electric. Pe mine cei de la Electrica nu m-au intrebat niciodata daca nu cumva am contract cu vreo firma de cablu in vederea evitarii dublei taxe pt Televiziunea Romana, la ale carei programe oricum ma uit extrem de rar si sant cuprinse in contractul cu firma de cablu, de unde eventual ar trebui ca TVR sa-si recupereze banii, daca ar vrea sa fie corecta.Iar faptul ca dl Stelian Tanase, abia instalat director la TVR vrea sa mai si majoreze aceasta taxa, mi se pare un supra abuz si trebuie oprit! Nu este corect sa-si salveze institutia bagandu-ne noua mana in buzunarele si asa, din ce in ce mai goale ! Este si ilegal. este si inuman si denota si o mare nesimtire !



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...