Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #31436

2014-01-19 20:18

Dar cine sunt aceste persoane cu putere de decizie? Basescu? Atunci nu am facut nimic.Trebuie ca " persoane cu putere de decizie" sa ia hotariri in locul nostru? Am vazut si simtit ce masuri se iau pentru "binele poporului" timp de peste 50 de ani.Metoda aceasta cu reprezentantii poporului nu este buna. Nu poate sa te reprezinte nimeni si nu poate sa-ti ierte nimeni pacatele pe Pamant.Toate masurile si actiunile care privesc binele colectiv trebuie luate impreuna si nu prin ORDINUL URGENT al unei gasti numite GUVERN. Alegerile sunt o mare pacaleala. Noi nu alegem nici Legiuitorul nici Administratorul si nici puterea independenta numita Justitie. Votam o lista de indivizi care vor avea salarii si privilegii mari si care isi aleg ei GUVERNUL.
Dupa ce criterii? Criteriile declarate sunt exact inverse celar rezultate in urma activitatii Guvernului.Cine face Legile? Guvernul care nici nu are nevoie de parlament ca sa impuna aceste legi.
Are nevoie de membrii din gasca lor(PARTID)in Parlament ,iar acestia nu cer parerea poporului. Ei(parlamentarii) odata alesi dispar din spatiul public si sunt inchisi in CASA POPORULUI.
Deci ce alegem noi?
Guvernul nu este ales de popor si nici nu are vre-o datorie fata de noi.
Justitia nu protesteaza impotriva legilor nedrepte ci doar executa aceste legi in functie de interesul "PERSOANELOR CU PUTERE DE DECIZIE" sau in interes propriu.
Cum s-a ajuns la acest cuvint JUST care sa dea o noua definitie dreptatii?
Iata definitia Dictionarului Explicativ al Limbii Romane: Conform cu adevărul sau cu echitatea; drept, adevărat, echitabil.
Iata ca justitia poate sa fie si ECHITABILA sau conforma cu adevarul.Care Adevar? Al nostru al celor in numele carora se dau legi? Acesta nu se mai poate numi adevar. Pe principiul "Las' ca stiu eu ce e mai bine pentru tine" se dau aceste legi.
Bunicul meu ma atentiona: Fereasca-ne Dumnezeu de cel care ne vrea binele cu tot dinadinsul".
Definitie DEX: Dinadins =Cu un anumit scop, în mod conștient; intenționat, înadins.
Am semnat aceasta petitie dar ce se va intimpla daca ajunge Voiculescu la putere? Daca nu o are deja.
Comportamentul celor carora le dam putere nu se schimba in acelasi sistem.
Am vazut cu totii ca raul a crescut gradat si a fost adus de Politic. Dupa ILIESCU (comunistul cu fata umana, ma intreb cum arata spatele?) a venit Nastase cel judecat pentru gainarii si nu pentru tradarea intereselor nationale. Apoi a venit DE TREI ORI REALESUL la cererea telespectatorilor,derivat tot din acelasi trunchi .Traiaaaaaaaan BaaaaaasESCU.Ce au romanii de aleg tot ESCU?Urmeaza AntonEscu sau e doar POANTA? Nume predestinat poate.Cel din urma (as vrea eu)acumuleaza toate insusirile benefice ale celor trei predecesori. El nu stie, el are doarCERTITUDINI. Stiti cum sunt oamenii plini de certitudini? Raspuns : LIMITATI.
Ma intreb cum este acest personaj ascuns si cu o avere fabuloasa numit Voiculescu si pe mana cui va incape SECURITATEA.
SRI apara interesele poporului de popor. Normal, nu?
Ma intreb ce ne mai ramane? Dumnezeu? El a fost confiscat de Biserica care stapaneste si moartea. Nu esti ingropat daca nu ai platit darile, iar statul te omoara daca nu platesti aceste dari. Deci ce alegem ? Stat sau Biserica? Trebuie sa-ti cumperi dreptul la viata prin dari catre Stat si dreptul la moarte prin dari catre Biserica.
Ce este SOCIETATEA? Eu cred ca este suma membrilor sai. Atunci cine este aceasta SOCIETATE care se autodistruge prin suprimarea membrilor sai?
In urma celor scrise de mine cred ca O PERSOANA CU PUTERE DE DECIZIE va lua hotararea ca sunt impotriva poporului adica a mea.