Cetatenii discriminati de presedintele Basescu ii cer demisia


Musafir

/ #26432

2014-01-18 17:12

Dupa atatea lucruri neplacute pe care le-a creeat, alimentat, sunt convins ca Basescu nu isi va da demisia acum daca nu a facuto la referendum. Eu semnez petitia din solidaritate nu convins ca va fi demis. E prea lipsit de respect pentru poporul sau sa nu ignore mai departe. Revolta mea e acum una subiectiva. De ce eu si tata-l meu cu un picior amputat dupa ce sa sacrificat pana la pensie pe santierele hidrocentralelor romanestiluptam din 91 , ne judecam cu statul , castigam dupa ani de procese scumpe , apoi depunem la ANRP un dosar clar in urma unei sentinte irevocabile , totusi !!!! nu am primit nimic . Ginerele sau iubit al ficei presedintelui primeste milioane de euro cu un dosar care probabil nu are peste 10 pagini. Al nostru are mi de pagini si zeci de sentinte si sute de citatii. Cum e posibil ca d-ul Mugur Isarescu al carui tata a fost vecin de mosie cu bunicul meu sa fi fost despagubit cand noi aveam pe aceeasi anexa 39 un numar in fata familiei Isarescu.( erau mosieri mult mai saraci ca noi ) de fapt nu prea erau deloc( erau ce e drept oameni de vaza ai satului Izvor/Oras Dragasani. Cum sa nu fi revoltat pe toti presedintii care de la iliescu care a dat averi unor pseudo-revolutionari iar adevaratii luptatori sunt spectatorii mizeriei politice ce ne conduce spre distrugere. Eu cred ca daca americani ne-ar recunoaste adevaratele calitati , Romania e singurul loc unde nu avem nici macar un nebun precum Oswald. Nici macar pe Ceausescu nu l-am omorat noi. A fost executat de proprii dujmani directi. Nu de popor. Nu din popor. Cu stima si sila ...........As prefera sa fie reinstaurat Regele Mihai apoi tot el sa declare Romania Republica. Ar fi un lucru unic in istoria moderna
Cu stima d-le Badea.

Binder Constantin
-Nepot al unui chiabur ucis de comunisti
-Condamnat in baza 245cp in 14.12.1989)pentru ca am refuzat regimul comunist )
-Luptator vehement in revolutia romana.
-In prezent tratat ca un cersetor de ANRP si de reprezentat de un presedinte ca Traian Basescu.
-Cetatean Roman si German.
-Niciodata beneficiar al unui singur leu de la sistemul social roman.
-Contribuitor la bugetul statului la nivel de mediu varf.
Multumesc tara mea pentru tot.
E revoltator.
Nici nu stiu ce am scris. Dar stiu ca am gandit in spiritul adevarului si revoltat de ce ne e dat sa traim.
Haide-ti
Uniti-ne cumva. AVEM INCA RESURSE SA DEVENIM O TARA PUTERNICA. Noi o facem.